PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Zgłoś się do konkursu Przedsiębiorczość, Finanse i Zarządzanie!

Drukuj

Studenci kierunków ekonomicznych i zarządzania mogą zgłaszać zespoły do udziału w konkursie do 30 marca. Uczestnicy najlepszych 5 drużyn otrzymają atrakcyjne nagrody finansowe.

 

To już 22. edycja konkursu, w którym zespoły studentów sprawdzają swoją wiedzę i umiejętności, mierzą się z praktycznymi problemami występującymi w biznesie oraz próbują swoich sił w negocjacjach.

 

W konkursie mogą uczestniczyć zespoły studentów III roku studiów stacjonarnych z dziedziny ekonomii, finansów i zarządzania. W skład zespołu może wchodzić minimum 3, a maksimum 5 studentów. Każdą uczelnię może reprezentować tylko jeden zespół. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 marca 2018 r. W konkursie, który odbędzie się w Łodzi w dniach 17-19 maja, weźmie udział 15 zespołów - decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Nagradzani są uczestnicy 5 najlepszych drużyn. Każdy z członków zespołu otrzymuje, odpowiednio, za zajęcie przez zespół: I miejsca – 2 500 zł, II miejsca – 2 000 zł, III miejsca – 1 500 zł, IV miejsca – 1 000 zł, V miejsca – 750 zł.

 

Konkurs przebiega etapami. Pierwsze dwa dni to dwa etapy konkursu, w trakcie których uczestnicy przeprowadzają analizę specjalnie na tę okazję opracowanych przypadków i przygotują raporty rekomendujące rozwiązanie przedstawionych problemów. Każdego dnia zadanie dotyczy innych obszarów działalności firm. Do ostatniego, trzeciego etapu, przechodzą dwie drużyny. Zwycięskie zespoły stają do negocjacji, które przeprowadzane są według założeń nakreślonych przez eksperta. Codziennie, po zmaganiach konkursowych, dla studentów organizowane się seminaria, na których członkowie jury analizują, wraz z uczestnikami konkursu, możliwe rozwiązania zadań oraz dzielą się swoją wiedzą.

 

Nad przebiegiem konkursu czuwa jury złożone z pracowników naukowych i grona ekspertów.

 

Konkurs organizowany jest przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości, fundatorem konkursu jest Polsko – Amerykańska Fundacja Wolności.

 

Więcej informacji o konkursie, formularz zgłoszenia i regulamin dostępne są na stronie FEP

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+