PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

O arteterapii na spotkaniu koła naukowego

Drukuj

Jak działa arteterapia i na czym polega praca specjalisty w tej dziedzinie? Odpowiedzi na te pytania poznali uczestnicy spotkania  Koła Naukowego "Twórczy praktyk – jak ciekawie pracować z ludźmi?".

Drugie z cyklu spotkań koła naukowego odbyło się 16 grudnia w trybie online. Jego gościem była Anna Sikorska - dyplomowana arteterapeutka, psychoterapeutka, muzyk.

Na spotkaniu podjęto temat leczniczej mocy sztuki. Uczestnicy dowiedzieli się, na czym polega praca arteterapeuty. Zobaczyli też, jak wygląda i w co jest wyposażony gabinet arteterapeutyczny. Na zakończenie pojawiło się ćwiczenie oparte  na technice bazgrołów stosowanej m.in. przez Edith Kramer, które było okazją, by samemu sprawdzić, jak działa arteterapia.

Na kolejne spotkanie Koła Naukowego  "Twórczy praktyk – jak ciekawie pracować z ludźmi?” zapraszamy we wtorek 25 stycznia o godz. 17:30. Szczegóły podamy już wkrótce.

Ideą Koła Naukowego "Twórczy praktyk – jak ciekawie pracować z ludźmi?”  są  spotkania z  inspirującymi  ludźmi, dla których praca to wyzwanie i pasja,, a którzy w swojej działalności wykorzystują między innymi warsztat szeroko pojmowanej arteterapii. Podczas spotkań próbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie: jak można pracować ciekawie i twórczo, spełniać swoje marzenia i jednocześnie wspierać  innych w rozwoju?

 

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+