PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Akademickie Mistrzostwa Śląska w Darcie

Drukuj

W minioną sobotę - 13.11.2021 zorganizowaliśmy na naszej sali gimnastycznej Akademickie Mistrzostwa Śląska w Darcie. Były to kolejne zawody sportowe organizowane przez nasz uczelniany klub AZS.

W zawodach akademickich startują najlepsi studenci i wykładowcy śląskich uczelni. 37 zawodników z 8 uczelni walczyło o tytuł Akademickiego Mistrza Śląska. Po długiej rozgrywce zwycięzcą został Paweł Lempa z Politechniki Śląskiej. Nasza uczelnia również miała silną reprezentację na tych zawodach.

Poprosiliśmy o komentarz naszego najlepszego zawodnika, Michała Bieska:
- Bardzo się cieszę z udziału w tych zawodach. Dart jest często niedoceniany jako dyscyplina sportowa, dlatego cieszę się, że mam coraz więcej przeciwników i studenci chętnie przyjeżdżają do nas na te rozgrywki. Fajnie, że w GWSH jest organizowane coraz więcej zawodów, bo nigdzie nie gra się tak dobrze, jak u siebie.
Obecny podczas zawodów przedstawiciel AZSu Katowice, czyli koordynator wszystkich rozgrywek AMŚ, podsumował turniej słowami:
- Dzisiejsze zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Szczególnie cieszy nas wysoka frekwencja. Dziękuję GWSH Katowice za zorganizowanie zawodów i doceniamy, że Klub Uczelniany AZS waszej uczelni bierze aktywny udział w wydarzeniach śląskiej akademickiej społeczności sportowej.

Przypominamy wszystkim naszym studentom, że w GWSH działają dwie sekcje darta - chętnych zapraszamy na treningi w poniedziałki o 16:00 lub środy o 17:00 w budynku C w sali C200.

Tekst:
Wojciech Magierowski - Prezes Klubu Uczelnianego AZS GWSH Katowice

 

 

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+