PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Zapraszamy do lektury poradnika o autyzmie

Drukuj

Potrzeba wiedzy na temat autyzmu jest ogromna. Przekonaliśmy się o tym w GWSH, organizując w kwietniu konferencję naukową poświęconą temu zaburzeniu. Wzięło w niej udział ponad 430 osób!

Nie bez powodu kilkanaście lat temu ONZ oficjalnie uznał autyzm za jeden z najpoważniejszych cywilizacyjnych problemów zdrowotnych świata w XXI wieku obok chorób nowotworowych i cukrzycy.

Nasi prelegenci podczas konferencji „Neuronietypowi. Współczesne wyzwania spektrum autyzmu” przekazali solidną dawkę wiedzy o tym zaburzeniu. Rozprawili się też z wieloma mitami dotyczącymi autyzmu. Zwrócili uwagę, jak duże znaczenie ma diagnoza i konsultacje z różnymi specjalistami – psychologiem, psychiatrą, neurologiem, logopedą.
Zachęcamy gorąco do lektury bezpłatnego poradnika, który w tym roku skupia się na specyfice funkcjonowania dziewcząt i kobiet z ASD.

Poradnik można pobrać bezpłatnie pod linkiem: Diagnoza Autyzmu - Dziewczynki i kobiety w spektrum autyzmu - Lucky Mind

Jak  zapowiada nauczyciel akademicki, psycholog dziecięcy Ewa Bensz-Smagała, która zorganizowała konferencję wraz ze studentką psychologii Alicją Grzenika, wiceprzewodniczącą Koła Naukowego Psychologii GWSH, w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja konferencji „Neuronietypowi”. Tym razem jej tematem będzie uczenie się i nauczanie osób w spektrum autyzmu.

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+