PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Studentów pielęgniarstwa ćwiczenia z podstaw ratownictwa medycznego

Drukuj

W GWSH stawiamy na praktykę. Studenci naszego kierunku pielęgniarskiego nie tylko uczą się teorii. W tym zawodzie liczą się przecież praktyczne umiejętności.

To dlatego w sobotę 14 maja w Wyrach zorganizowaliśmy ćwiczenia z podstaw ratownictwa medycznego. Tym razem było to wyzwanie dla studentów 3 semestru Pielęgniarstwa I stopnia. A warunki były niełatwe, bo ćwiczenia odbyły się w terenie otwartym na składowisku materiałów F.U.H RESAL w Wyrach.

- Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Ochotniczej Straży Pożarnej Wyry i Gostyń, która skierowała do pracy strażaków, jak również udostępniła sprzęt specjalistyczny do wydobycia i ewakuacji poszkodowanych oraz wozy bojowe, mogliśmy się uczyć i doskonalić umiejętności związane z ratowaniem życia ludzkiego – podsumowuje ćwiczenia Barbara Błaszkiewicz, prodziekan ds. kierunku Pielęgniarstwo w GWSH.

Szczególne podziękowania kierujemy dla F .U.H. RESAL za udostępnienie miejsca do ćwiczeń, Dyrekcji Szpitala Miejskiego w Tychach za udostępnienie karetki, Zarządowi, Druhom i Druhnom OSP Wyry i Gostyń, Marcinowi i kierowcy Mateuszowi za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu ćwiczeń. Komendzie Państwowej Straży Pożarnej i Komendzie Policji w Mikołowie za czujność w trakcie realizacji zadań.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+