PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Konferencja PTE o sukcesji w biznesie

Drukuj

Sukcesja w biznesie. Ten ważny temat dotyczy większości firm rodzinnych w Polsce i właśnie o tym dyskutowano podczas konferencji zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne w Katowicach. Partnerem wydarzenia była nasza Uczelnia.

Na te i inne pytania można było znaleźć odpowiedź podczas konferencji „Sukcesja w biznesie” zorganizowanej przez PTE w Katowicach.

Jakie wnioski płyną z dyskusji? Mówiąc krótko - przedsiębiorca powinien zadbać o sukcesję jego biznesu, by oszczędzić bliskim kłopotu. Nie chodzi tylko o spisanie testamentu. Przedsiębiorca może zawczasu zadbać o to, by powołać zarządcę sukcesyjnego, który będzie zajmował się przedsiębiorstwem do czasu uregulowania kwestii spadkowych.
Warto też pamiętać, że jeśli działalność gospodarcza osiąga większe rozmiary, można ją przekształcić w spółkę kapitałową – akcyjną lub z ograniczoną odpowiedzialnością. Takie spółki mogą mieć tylko jednego wspólnika, a jego śmierć nie ma wpływu na działalność spółki. Zatem warto odpowiednio wcześnie przygotować się do biznesowej zmiany warty.

17 maja w konferencji PTE uczestniczyli nie tylko przedstawiciele uczelni wyższych, ale również przedsiębiorcy. Podzielili się swoimi doświadczeniami, a także opiniami na temat sukcesji w biznesie.

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+