PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

400 zawodników z 54 uczelni uczestniczy w Akademickich Mistrzostwach w Szachach

Drukuj

54 uczelnie zgłosiły prawie 400 swoich zawodników do startu w Akademickich Mistrzostwach Polski w Szachach. Zawody odbywają się od 1 do 3 kwietnia w Chorzowie.

Na czele turnieju indywidualnego jest arcymistrz Jan Krzysztof Duda, zeszłoroczny zwycięzca Pucharu Świata FIDE, reprezentujący Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie. W turnieju drużynowym złotego medalu po raz trzeci z rzędu bronić będzie reprezentacja Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Czy znajdzie się inna drużyna, która pokona mistrza?

Zawody trwają od piątkowego popołudnia do niedzieli. Szachiści będą rywalizować w hotelu Diament Arsenal Palace w Chorzowie. Impreza będzie transmitowana wraz z profesjonalnym komentarzem na żywo w serwisie twitch.tv/infoszach oraz na Facebooku na profilu AMP w Szachach.

Tegoroczne AMPy w Szachach cieszą się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Rekordowa liczba zawodników przerosła nawet czasy sprzed pandemii koronawirusa. To pokazuje, że sport akademicki powoli wraca na właściwe tory i ma się coraz lepiej.

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w Szachach jest Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach. Cykl Akademickich Mistrzostw Polski współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Sponsorami AMP są Grupa LOTOS S.A. oraz PZU S. A., a zawody szachowe wspiera portal Infoszach oraz Prezydent Miasta Chorzowa.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+