PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

100.rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

Drukuj

JM Rektor Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, prof. dr hab. Krzysztof Szaflarski, zachęca do godnego i radosnego świętowania stulecia odzyskania niepodległości.

100.rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości 

Szanowni Państwo,
Wykładowcy, Pracownicy Uczelni oraz Studenci

 

 11 listopada to wyjątkowa data dla wszystkich Polaków. Święto Niepodległości przypadające w tym dniu, jest jednym z najważniejszych świąt państwowych. Rok 2018 jest jednak szczególny, bowiem świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach zaborów, nasz kraj odzyskał suwerenność.

W Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach, z okazji Święta Narodowego wspominamy naszego Patrona, Wojciecha Korfantego. Jesteśmy niezmiernie dumni z dokonań tego wielkiego polityka, który walczył o polskość Śląska. 100 lat temu,
25 października, Wojciech Korfanty wygłosił w Reichstagu płomienną i odważną mowę, głosząc konieczność przyłączenia do odrodzonego państwa polskiego wszystkich ziem zagarniętych przez Prusy w wyniku zaborów - Śląska, Wielkopolski i części Pomorza. Mamy świadomość, że stanowimy część Jubileuszu, poprzez życie i działalność naszego Wielkiego Patrona.

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości jest okazją do świętowania wydarzeń
z przeszłości. Zachęcam całą społeczność akademicką Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach, do godnego i radosnego świętowania odzyskania przez Polskę niepodległości.

Włączmy się w państwowe obchody Narodowego Święta, uczcijmy stulecie niepodległości wspólnie oraz w gronie bliskich, przyjaciół i znajomych.

 

Rektor Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej
im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
Prof. dr hab. Krzysztof Szaflarski

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+