PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Finał konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu”

Drukuj

21 kwietnia w Wydziale Zamiejscowym Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Żorach odbył się finał V edycji konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2016”.

Konkurs odbył się na pięciu obszarach terytorialnych (w powiecie M. Żory i gminie Pawłowice, powiecie M. Jastrzębie-Zdrój, powiecie raciborskim, powiecie rybnickim i powiecie M. Rybnik oraz w powiecie wodzisławskim).

W pierwszej części finału 8 uczestników zaprezentowało swoje prace projektowe przygotowane w II etapie, obejmujące kampanię inwestycyjną regionu. W drugiej części każdy z uczestników musiał rozwiązać zadanie ekonomiczne oraz odpowiedzieć na 2 wylosowane przez siebie pytania z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, finansów i biznesu.

Tytuł „Młodzieżowego Lidera Biznesu 2016” zdobył Kamil Szymczyk z Zespołu Szkół Nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku. Laureat otrzymał nagrodę rzeczową w postaci iPada Apple, ufundowanego przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. oraz dwa bezpłatne semestry na dowolnie wybranym kierunku studiów na GWSH, którego fundatorem jest Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach. Dodatkowo zwycięzca otrzymał zaproszenie na wycieczkę do Brukseli w celu odwiedzenia Parlamentu Europejskiego od prof. Jerzego Buzka.

II miejsce w konkursie zajął Paweł Brzezina z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku, który otrzymał kamerę sportową GoPro, a III miejsce zajął Jan Marcalik z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Rybniku i otrzymał smartwatch Sony. 

Pozostali finaliści, to Magdalena Chodura z Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu Zdroju, Gennadij Komada z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Raciborzu, Dominika Nowak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Rydułtowach, Oliwia Pałasz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Rydułtowach, Paweł Plottek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu, otrzymali wyróżnienia oraz nagrody pocieszenia 

W wydarzeniu wzięło również udział wielu znakomitych gości. Wśród nich możemy wymienić Prezydenta Miasta Żory, Waldemara Sochę, Rektora Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach prof. nadzw. dr hab. Krzysztofa Szaflarskiego i Wiceprezesa Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., Andrzeja Zabieglińskiego. W finale wziął też udział Dziekan Wydziału Zamiejscowego GWSH w Żorach, Aleksander Wolski, przedstawiciele organizacji gospodarczych z regionu, przedsiębiorcy, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z regionu.

Kilka słów do zgromadzonych wygłosili: Rektor GWSH prof. Krzysztof Szaflarski oraz Wiceprezes KSSE S.A. Andrzej Zabiegliński.

W całym konkursie wzięło udział ponad 440 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+