PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Festiwal Turystyczny „Trip Day” za nami

Drukuj

IORANA! Pierwsza edycja festiwalu turystycznego „Trip Day” w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach już za nami. Wykład gościnnie poprowadził Prof. zw. dr hab. Zdzisław Ryn - profesor nauk medycznych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ale przede wszystkim człowiek z ogromną pasją podróżniczą.

Profesor w niezwykle ciekawy, a zarazem zabawny sposób opowiadał o historii, kulturze oraz tradycjach „najbardziej odosobnionego zaludnionego miejsca na  Ziemi”, jakim jest Rapa Nui (Te Pito o Te Henua – historyczna nazwa wyspy oznaczająca „pępek świata”).

Na początku spotkania wręczono Rektorowi GWSH Symbol Władzy Rapa Nui, okazując tym samym szacunek wobec Jego Magnificencji. Uczestnicy festiwalu mogli usłyszeć mnóstwo ciekawostek, o których nie dowiedzieliby się z przewodników. W trakcie wykładu nastąpiła projekcja filmu National Geographic pt. „Podziemny świat Rapa Nui”, który wspaniale uzupełnił prelekcję Profesora Zdzisława Ryna. Podczas festiwalu głos zabrała również jedna z naszych absolwentek – Patrycja Polak – która opowiedziała obecnym studentom o swoich doświadczeniach związanych z ukończonym kierunkiem studiów, 
tj. Turystyką i Rekreacją oraz z prowadzeniem domu wypoczynkowego w górach.

Trip Day zakończono zwiedzaniem wystawy zdjęć z wyprawy Profesora Z. Ryna na Wyspę Wielkanocną.

 

* IORANA – powitanie mieszkańców Rapa Nui

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+