PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

GWSH na Studenckim Festiwalu Nauki

Drukuj

Po raz jedenasty w dniach 13-16 kwietnia odbędzie się Studencki Festiwal Nauki. Jest to największe wydarzenie naukowe w regionie organizowane przez Studentów, podczas którego Uczelnie wychodzą poza swoje mury, by promować naukę.

Kolejną edycję Festiwalu Nauki zdecydowały się organizować wspólnie: 
  • Śląski Uniwersytet Medyczny
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach 
  • Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Katowicach 
  • Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach 
  • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 
13 Kwietnia 13:00 -  Debata: Czy warto podejmować studia w XXI wieku? - z udziaem Rektorów Uczelni zaangażowanych w organizacje Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Sląskiego w Katowicach, aula. im. Kazimierza Popiołka
14 kwietnia 10.00 - 16.00 - Jarmark Wiedzy na Rynku w Katowicach
15 kwietnia  10.00 - 16.00 - Otwarte Wykłady na Dworcu w Katowicach
16 kwietnia - Studenckie Karaoke w Klubie DSO
 
 
 
 
 
Poniedziałek - Debata Otwierająca.

Jak co roku planujemy zaprosić znane osobistości świata nauki. W poprzednich edycjach uczestniczyli m.in. prof. Tadeusz Sławek, prof. Jerzy Stuhr, prof. Wiesław Banyś, prof. Agnieszka Zalewska czy prof. Michał Karoński. Temat corocznej debaty jest adresowany do studentów i młodych naukowców. W tym roku skłaniamy się ku koncepcji zaproszenia Rektorów Uczelni ze Śląska.

 

Wtorek - Jarmark Wiedzy na rynku głównym w Katowicach.

Poprzednie edycje organizowane były na deptaku przy ulicy Bankowej. W tym roku pragniemy zwiększyć rozmiar Jarmarku z dotychczasowych 60-80 stoisko do przedziału 80-210 zapraszając do współpracy inne ośrodki akademickie, badawcze oraz kulturalne. Na każdym stoisku ma okazję zaprezentować się organizacja studencka wraz ze swoim dorobkiem naukowym. Całe przedsięwzięcie cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, a zwłaszcza licealistów. Oprócz tego Jarmarkowi towarzyszą występy artystyczne umiejscowione na scenie, którą planuje my umieścić przed Teatrem Śląskim. 

W ubiegłych latach organizowaliśmy różnego rodzaju happeningi miejskie. Poczynając od muzycznych tramwai, przez  odtwarzanie napisu Uniwersytet Śląski w dużej skali czy pokazy kina plenerowego. 

 

Środa- Wykłady na dworcu i w innych miejscach w centrum.

Już po raz trzeci chcemy upowszechniać naukę w miejscach z nią niezwiązanych. Wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego prezentowali swoje autorskie wykłady mieszkańcom miasta w tak niecodziennych miejscach jak Dworzec PKP, ulica Mariacka czy Galeria Katowicka.

https://www.youtube.com/watch?v=yPd06pfV0-s

Wprowadzanie nauki w przestrzeń miejską jest wyjątkowo trudnym zadaniem. Jednak cieszy się wielkim zainteresowaniem mieszkańców i mediów.

 

Czwartek- Podsumowanie Festiwalu.

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+