PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Europejski Pakt Klimatyczny: Wspólnota napędza zmiany

Drukuj

Wzmacnianie roli obywateli w działaniach na rzecz klimatu, informowanie o zmianach klimatycznych oraz walka z dezinformacją – to tylko niektóre zagadnienia, które zostały poruszone podczas The European Climate Pact: Community Driving the Change. W wydarzeniu, które odbyło się 5 marca 2024 r. w Brukseli udział wzięła dr Anna Staszewska, prof. AG z Katedry Turystyki Akademii Górnośląskiej – Ambasadorka Europejskiego Paktu na rzecz Klimatu.

Konferencja podzielona była na dwie sesje: poranną, która odbyła się w budynku Berlaymont będącym siedzibą Komisji Europejskiej oraz popołudniową w budynku Breydel.

Europejski Pakt Klimatyczny to inicjatywa osób zjednoczonych wokół wspólnej sprawy, którą jest budowanie bardziej zrównoważonej Europy. Uruchomiony przez Komisję Europejską, Pakt jest częścią Europejskiego Zielonego Ładu i pomaga Unii Europejskiej w osiągnięciu celu, jakim jest neutralność klimatyczna do 2050 roku. Jest realizowany we wszystkich 27 krajach Unii Europejskiej. Zgodnie z europejskim prawem klimatycznym państwa UE muszą ograniczyć emisje gazów cieplarnianych o co najmniej 55% do 2030 r.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+