PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Dzień otwarty: Ajurweda oraz Joga

Drukuj

Centrum Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń GWSH zaprasza 5 marca br. na otwarty wykład dotyczący zagadnień Ajurwedy oraz praktyczny warsztat Jogi.

Ajurweda - starożytna mądrość w nowych czasach. Skąd się wzięła i po co?
5 marca 2016 r., godz. 10.00-12.30, Budynek C GWSH, ul. Kostki Napierskiego 38, Katowice

Chcesz żyć zdrowo i szczęśliwie. Troszczysz się o siebie i swoich najbliższych. Tymczasem świat oferuje Ci  liczne (zbyt liczne!), często sprzeczne i tendencyjne informacje na temat tego, co dla Ciebie dobre i jak powinno wyglądać Twoje życie.

W obliczu natłoku informacji, wiedza, z której jesteś tak dumny, okazuje się niewystarczająca. Jak mawiają Tybetańczycy, masz głowę wielką jak arbuz i pełną informacji, ale serce Twoje jest malutkie jak orzeszek i niewiele w nim prawdziwego zrozumienia.

Zdezorientowany, sam siebie pozbawiasz prawa wyboru i  powierzasz  swoje losy w ręce przypadkowych, czasem wykreowanych na chwilę autorytetów.

Przekonaj się, że można inaczej: prościej, bardziej świadomie. Wszystko, czego potrzebujesz, ludzie odkryli już dawno temu i pozostawili do Twojej dyspozycji.

Chcesz spróbować? Zapraszamy na spotkanie wprowadzające w podstawowe zagadnienia ajurwedy.

Będzie ono także okazją do poznania formuły prowadzonych przez GWSH warsztatów, szkoleń i studiów podyplomowych „Ajurweda – holistyczna koncepcja zdrowia”

Rejestracja na wykład otwarty - Ajurweda

 

Prowadząca: Grażyna Kotlorz

Konsultantka ajurwedy (Instytut Jiva w Faridabad, Indie), autorka artykułów dla magazynu Yoga&Ayurveda oraz portalu Joga ABC, autorka bloga: Spokojnie – to tylko ajurweda!, nauczycielka jogi, instruktorka rekreacji ruchowej o specjalności Hatha Joga.

Ukończyła liczne kursy specjalistyczne z zakresu aktywności fizycznej, pracy z kobietami w ciąży oraz z dziećmi, profilaktyki zdrowotnej, doradztwa żywieniowego oraz zabiegów ajurwedyjskich. Na co dzień prowadzi studio pracy z ciałem Złoty Środek w Katowicach. Prowadzi zajęcia jogi z grupami w różnym wieku – od przedszkolaków po seniorów, warsztaty wyjazdowe oraz autorskie wykłady na temat ajurwedy.

 

 

 

JOGA - praktyczne zastosowanie w terapii i profilaktyce zdrowotnej
5 marca 2016 r., godz. 12.45-14.45, Budynek C GWSH, ul. Kostki Napierskiego 38, Katowice

Joga w rozmaitych swoich formach i stylach staje się obecnie coraz bardziej popularna i powszechnie dostępna, jednak na ogół traktowana jest dość powierzchownie, jako jeszcze jedna forma fitnessu. Dlatego warto zdać sobie sprawę z olbrzymiego potencjału praktyki jogi nie tylko w profilaktyce zdrowotnej, ale także w leczeniu i terapii.

W trakcie zajęć Uczestnicy poznają kilka podstawowych pozycji jogi w ich wersji klasycznej oraz w wybranych wariantach terapeutycznych.

Na warsztaty zapraszamy osoby zajmujące się rehabilitacją, terapią, fizjoterapią, terapią manualną, masażem, czy prowadzeniem zajęć ruchowych, w tym także nauczycieli jogi. W trakcie zajęć Uczestnicy zapoznają się z formułą, zgodnie z którą prowadzone będą sesje praktyczne odbywające się w ramach studiów podyplomowych „JOGA - praktyczne zastosowania w terapii i profilaktyce zdrowotnej”.

Zapraszamy także wszystkich, których interesuje terapeutyczny wymiar praktyki jogi!

Rejestracja na bezpłatny warsztat - Joga

 

Prowadząca: Anna Gładysz

Filolog klasyczny z półspecjalizacją indyjską, jogą zajmuje się od 1995 roku. Posiada dyplom Introductory II Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute  oraz uprawnienia instruktorskie wydane przez AWF w Katowicach.

Uczestniczy, a od wielu lat także tłumaczy warsztaty prowadzone w Polsce przez największych nauczycieli jogi Iyengara (m.in. Lois Steinberg, Corin Biria, Feaq Biria, Jaki Nett, Sharat Arora,  Abhi Sridhar). Joga zaprowadziła ją do Indii, gdzie miała okazję uczyć się na zajęciach prowadzonych m.in. przez Geetę i Prashanta Iyengarów. Tłumaczy podręczniki jogi (Podstawowe wskazówki dla nauczycieli jogi, Joga w praktyce, Praktyka jogi dla kobiet). Prowadzi zajęcia jogi w Gliwicach i w Strzelcach Opolskich.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+