PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania

Drukuj

Ruszyły zapisy na otwarty cykl wykładów i warsztatów. Future Processing zaprasza studentów informatyki na Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania [DPTO].

Cykl DPTO składa się z trzech bloków tematycznych: „Modelowe wytwarzanie”, „Zwinna komunikacja” oraz „Dziedzictwo programistów”. Każdy z nich oferuje udział w wykładach lub warsztatach.  Pierwsze prelekcje odbędą się już 27 listopada w godzinach 16.00-19.00 w auli C na terenie Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Szczegółowe informacje na stronie www.dpto.pl.

Uczestnicy cyklu DPTO 2014/2015 poznają konkretne case study pracy programistów, a także problemy występujące w pracy inżyniera oprogramowania, związane nie tylko z developmentem, ale również z zagadnieniem Quality Assurance. Z kolei warsztaty dadzą możliwość przećwiczenia praktycznych rozwiązań wszystkich zagadnień prezentowanych podczas wykładów. Zarówno wykłady, jak i warsztaty prowadzą doświadczeni inżynierowie Future Processing.

Pierwszy z bloków to „Modelowe wytwarzanie”. Będzie on poświęcony procesowi wytwarzania oprogramowania oraz metodykom zwinnym. Dzięki temu uczestnicy uzyskają odpowiedzi na wiele pytań m.in.: „Jak zdefiniować idealny projekt i co jest jego celem?”, „Jak sprostać ciągłym zmianom w wymaganiach?” oraz „Jak sprawdzić, czy sprostaliśmy wszystkim wymaganiom klienta?”. Warsztaty z kolei wyjaśnią, czym są metodyki zwinne, kiedy je stosować oraz jakie są ich wady i zalety.

Wykładów „Modelowe wytwarzanie” będzie można posłuchać 27 listopada w godzinach od 16.00 do 19.00 na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej (aula C), a warsztaty odbędą się 13 grudnia 2014 r. w siedzibie firmy Future Processing, w Gliwicach przy ul. Bojkowskiej 37A. Na pierwszy blok DPTO można zapisać się na stronie www.dpto.pl.

„Zwinna Komunikacja” to tytuł drugiego bloku, na którym pojawią się tematy, takie jak: sposób weryfikacji wymagań, sposób testowania aplikacji, wpływ oczekiwań klientów i innych użytkowników na pracę programisty, pisanie komunikatywnego kodu.  Uczestnicy warsztatów nauczą się jak osiągać wspólne korzyści poprzez współpracę zespołową, poznają potencjalne problemy, z którymi mierzą się programiści w swojej codziennej pracy, jak również sposoby zapobiegnia ich powstawaniu.

Na trzecim bloku „Dziedzictwo programistów”, prelegenci powiedzą o tym, czym są systemy odziedziczone oraz jakie zjawiska i procesy w nich zachodzą. Będzie to również dobra okazja, aby poruszyć tematy związane z modyfikacjami funkcjonalności oraz unikaniem popełniania błędów, pogarszających stabilność systemu. Celem warsztatów będzie przede wszystkim pokazanie, jak pracować w systemach odziedziczonych oraz jakich technik należy użyć, aby polepszyć jakość kodu.

Bloki drugi i trzeci odbędą się kolejno na przełomie miesięcy luty/marzec oraz kwiecień/maj 2015 roku.

Organizatorem DPTO jest FP Academy – jednostka Future Processing, która zajmuje się koordynacją działań związanych z rozwojem kompetencji pracowników oraz budowaniem zespołu ekspertów, którzy swoim doświadczeniem i widzą dzielą się z innymi.

 

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+