PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Branżowe Symulacje Biznesowe w AG – uczymy praktycznie!

Drukuj

To doskonałe uzupełnienie zajęć tradycyjnych na takich kierunkach jak zarządzanie, finanse i rachunkowość, psychologia, kosmetologia oraz fizjoterapia.

Branżowe Symulacje Biznesowe to gry edukacyjne, dzięki którym nasi studenci mogą uczyć się podejmować realne decyzje biznesowe w bezpiecznym, wirtualnym środowisku. To uzupełnienie zajęć tradycyjnych na takich kierunkach jak zarządzanie, finanse i rachunkowość, psychologia, kosmetologia oraz fizjoterapia.

Symulacje są idealnym dopełnieniem zajęć związanych z biznesem. Forma on-line sprawia, że angażują studentów również podczas nauki zdalnej oraz umożliwiają realizację praktyk z wykorzystaniem wirtualnego przedsiębiorstwa.

Na czym polegają Branżowe Symulacje Biznesowe?

Głównym zadaniem użytkowników jest zarządzanie wirtualną firmą w taki sposób, by osiągnąć jak najwyższy wynik. Gracze podczas rozgrywki mierzą się z prawdziwymi wyzwaniami menedżerskimi, reagują na działania konkurencji i cały czas dostosowują ofertę do zmieniających się warunków rynkowych. Dzięki elementom konkurencji i grywalizacji, zaangażowanie studentów w zajęcia jest na prawdę duże.

Kto może z nich może skorzystać?

Dzięki możliwości wyboru spośród wielu branż, dopasowanych do kierunku studiów lub zainteresowań uczestników, Branżowe Symulacje Biznesowe są atrakcyjną formą nauki dla wszystkich studentów zainteresowanych biznesowymi zagadnieniami. Dostęp do platformy jest możliwy przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Studenci mogą doskonalić swoje umiejętności przedsiębiorcze w dowolnym czasie, w branży odpowiadającej własnym zainteresowaniom, np. prowadząc wirtualny gabinet kosmetyczny, hotel czy firmę produkcyjną.

 Jakie korzyści dają Branżowe Symulacje Biznesowe?

  • Wzrost kompetencji przedsiębiorczych
  • Doskonalenie umiejętności pracy w zespole
  • Trening podejmowania decyzji pod presją czasu
  • Możliwość eksperymentowania w bezpiecznym środowisku

Wiemy, że duża część naszych absolwentów decyduje się na otwarcie własnej działalności. Dzięki możliwości trenowania umiejętności biznesowych w bezpiecznym środowisku oddającym naturalne warunki, pierwsze kroki w świecie biznesu będą dla nich zdecydowanie łatwiejsze.

 

Szczgółowe informacje i zapisy rekrutacja@akademiagornoslaska.pl tel. 32 35 70 600

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+