PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Biegniemy dla seniorów

Drukuj

Nasz Student, Krzysztof Sokołowski, po sukcesie w maratonie PKO Silesia Marathon, w którym zajął 3 miejsce w kategorii Służby Więziennej, w której pracuje, wziął udział w kolejnego biegu. Teraz razem z GWSH wsparł projekt organizowany m.in. przez Rzecznika Praw Obywatelskich – Bieg Białej Wstążki.

II Bieg Białej Wstążki 2016 zwraca uwagę na temat przemocy wobec osób starszych i odbywa się w związku z obchodami Wojewódzkiego Tygodnia Seniora. To z kolei cykl wydarzeń senioralnych, podczas których rozmawia się na temat bezpieczeństwa seniorów i podejmuje decyzje, na temat działań dla jego poprawy.

Bieg Białej Wstążki co roku ma za zadanie zwrócenia na różne problemy społeczne, które są naprawdę ważne, a czasem pomijane albo nie do końca widoczne – mówi Krzysztof. – Dlatego też, tak jak rok, temu chcę się przyłączyć i tym razem zwrócić uwagę na stosowaną  przemoc wobec osób starszych. Akcja odbywa się w związku z obchodami Wojewódzkiego Tygodnia Seniora, a więc mocno i głośno mówi się wtedy o osobach starszych, o których czasem zapominamy, albo nie chcemy pamiętać…

Dystans dla chętnych to 2,5 lub 5km do wyboru, udział w imprezie był bezpłatny, a na wszystkich uczestników biegu czekały gorące napoje i posiłek. W akcji wzięli udział również śląscy policjanci i ich maskotka – Sznupek. Ubiegłoroczna edycja biegu była elementem międzynarodowej kampanii „16 dni działań przeciwko przemocy ze względu na płeć”. Trzymajcie kciuki za Krzysztofa i naszych drogich seniorów! 

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+