PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Bezpłatne warsztaty fizjoterapeutyczne

Drukuj

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty fizjoterapeutyczne „Znaczenie terapii manualnej w procesie rehabilitacji osób z zaburzeniami równowagi mięśniowo-stawowej”

8 lutego 2017, godz. 16.30-19.30, GWSH Katowice, ul. Kostki Napierskiego 38.  

Podczas warsztatów prezentowane będą wybrane techniki manualne z zakresu chiropraktyki i japońskiej terapii manualnej, stosowane zarówno w obrębie kręgosłupa, jak i stawów obwodowych. Prowadzący położy szczególny nacisk na manipulacje w obrębie kręgosłupa i ich wpływ na leczenie najczęściej spotykanych zaburzeń ruchomości, współczynnik symetrii oraz dystrybucję obciążeń kończyn dolnych ciężarem ciała.  

W trakcie warsztatów zaprezentowane zostaną metody pracy stosowane podczas kursów Funkcjonalna Terapia Manualna oraz Japońska Terapia Manualna.  

Zajęcia będą miały charakter warsztatów praktycznych.

Uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający udział w warsztatach.  

Zajęcia poprowadzi mgr Mirosław Kapica, certyfikowany terapeuta manualny. Uczeń m.in. Karela Lewita z Czech, Masayuki Saionji z Japonii, Alojzego Rosiny ze Słowacji, Rene Claassena z Holandii, Friedhelma Beckera z Niemiec, Gholam Rezy z Iranu, Tomasza Stengerta i innych. Prowadzi praktykę prywatną od 1991r., obecnie w Maciejowie k/Zduńskiej Woli. Założyciel Centrum Fizjoterapii OLDMED. Uczestnik wielu kursów i konferencji. Zaangażowany w badania naukowe dzieci i dorosłych związane z pomiarem rozłożenia ciężaru ciała na podłożu i wpływem terapii manualnej na współczynnik symetrii. Autor nowej platformy tensosensorycznej. Realizator wielu projektów szkoleń dla fizjoterapeutów i lekarzy z terapii manualnej, m.in. w Katowicach, Kielcach, czy Zielonej Górze.

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW:  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+