PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Bezpłatne studia podyplomowe dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych

Drukuj

Serdecznie zapraszamy na studia podyplomowe „Psychokorekcja zaburzeń zachowania” prowadzone we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno-Edukacyjnym Metis w Katowicach.

Studia podyplomowe adresowane są do nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli i wychowawców Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych i Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii w celu doskonalenia kompetencji wychowawczych.

Celem studiów jest pogłębienie wiedzy  o wpływie czynników środowiskowych na zachowania oraz pogłębienie wiedzy na temat nauczania i wychowania dzieci o zaburzonym rozwoju psychospołecznym w szkole lub w placówkach opieki. Dzieci przejawiające zaburzenia zachowania są dla nas wyzwaniem. Pokonanie trudności, jakich doświadczamy  w pracy z nimi, może nas wiele nauczyć. Każdy nauczyciel czy wychowawca, poprzez swoje reakcje, może przyczynić się do korygowania zaburzonych zachowań lub do ich wzmacniania. Może tez w istotny sposób wpływać na procesy zachodzące w grupie, której uczestnikami są takie dzieci. Program studiów oraz prezentowane podejście do problematyki zaburzonych zachowań, jak i procesów zachodzących pomiędzy dzieckiem – rodziną – instytucją/szkołą, może być inspiracją do dalszych działań i poszukiwań zgodnie ze słowami Marii Montessori, iż w życiu dziecka trzeba wytworzyć tyle dobra, aby wyparło zło. Nie jest bowiem naszym celem prezentowanie gotowych rozwiązań, ponieważ takich nie ma, ale nauczenie umiejętnego analizowania sytuacji i budowania strategii, które prowadzą do korygowania zaburzonych zachowań.

 

Studia realizowane bezpłatnie dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych, planuje się uruchomienie w tej edycji 6 grup szkoleniowych (4 w Katowicach, 2 w Żorach)

W Żorach planuje się uruchomienie jednej grupy weekendowej (zajęcia w piątki od godziny 15:00-20:00, Soboty i Niedziele 8:00-16:00) i jednej tygodniowej (Zajęcia w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 15:00-20:00, co drugi tydzień)

Dla grup tygodniowych planuje się także  zajęcia w dniach 27 Grudnia, 28 Grudnia oraz 29 Grudnia (od godziny 8:00-16:00)

W Katowicach planuje się uruchomienie dwóch grup weekendowych (zajęcia piątki od godziny 15:00-20:00, Soboty i Niedziele 8:00-16:00) i dwóch tygodniowychj (Zajęcia w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 15:00-20:00, co drugi tydzień)

Więcej informacji oraz rejestracja: http://www.gwsh.pl/studia/Psychokorekcja.html

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+