PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Bal Absolwenta Akademii Górnośląskiej 2023

Drukuj

”Niezmiernie miło nam jest przywitać Państwa na Balu Absolwenta Akademii Górnośląskiej. Historia Akademii, a wcześniej Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. W. Korfantego w Katowicach jest długa jak liczba znakomitych Gości na tej sali” – powiedziała dr Joanna Strzelczyk-Łucka, Prorektor ds. kształcenia prof. AG, podczas uroczystego otwarcia Balu Absolwenta, który odbył się 23 września br. w Hotelu Diament Arsenal Palace w Chorzowie. Bal Absolwenta był nie tylko okazją do świętowania, ale również momentem refleksji nad przeszłością, a także przyszłością.

Tego wieczoru każdy z przybyłych Gości mógł poczuć się, jak prawdziwa gwiazda filmowa. Przy wejściu na czerwonym dywanie czekali fotoreporterzy i kieliszek Prosecco. Przybyłych gości powitały: Prorektor ds. organizacji i rozwoju dr Marta Adamczyk oraz Prorektor ds. kształcenia dr Joanna Strzelczyk-Łucka, prof. AG.

Imprezę poprowadził Krzysztof Jankowski JANKES – absolwent Akademii Górnośląskiej w Katowicach, dziennikarz muzyczny, prezenter radiowy i telewizyjny, laureat nagrody „As GWSH” w kategorii Pasjonat. O niezapomnianą atmosferę Balu i oprawę muzyczną zadbali profesjonalni artyści z zespołu SIDOR x S-AGE, czyli Marcin Sidor i Szymon Herbuś. Cała impreza została uwieczniona przez profesjonalnego fotografa i kamerzystę, tak aby balowe wspomnienia pozostały z nami na długie lata.

To był wieczór pełen blasku i elegancji, któremu wyjątkowości dodało również miejsce, czyli Sala Cesarska Hotelu Diament Arsenal Palace w Chorzowie. Sala, która utrzymana jest w stylistyce XIX-wiecznego pałacu, a jej wnętrze nawiązuje wprost do wielkiego europejskiego wodza Napoleona Bonaparte. Dlatego by podkreślić doniosłość wydarzenia nie mogło zabraknąć wyborów Cesarza i Cesarzowej Balu.

Aby zachować wspomnienia z tego wydarzenia Goście mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia w przygotowanej specjalnie na ten wieczór Fotobudce oraz podzielić się swoimi myślami lub wspomnieniami w Księdze Gości.

Nie zabrakło również emocji rodem z teleturnieju, czyli Quizu o Naszych Uczelniach. Była to okazja, aby się sprawdzić i dowiedzieć więcej o Akademii Górnośląskiej im. W. Korfantego, Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. W. Korfantego oraz Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania im. gen. Jerzego Ziętka. Wspólna zabawa dostarczyła wszystkim mnóstwa radości i okazji do wspomnień.  

Serdecznie dziękujemy Państwu za wspólną zabawę i mamy nadzieję, że był to dla Państwa niezapomniany wieczór, który na zawsze pozostanie w waszej pamięci. To był moment, na który czekaliśmy przez wiele lat, aby wspólnie świętować nasze osiągnięcia i podziękować tym wszystkim, którzy byli dla nas inspiracją i wspierali nas dodając nam siły, odwagi i determinacji do działania.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+