PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Akademia Górnośląska po raz kolejny na podium FizjoDerbów Śląska

Drukuj

15 studentów Fizjoterapii reprezentowało naszą uczelnię podczas III edycji Olimpiady Młodych Fizjoterapeutów – FizjoDerby Śląska. W imprezie, która odbyła się 21 listopada 2023 r. w Śląskim Uniwersytecie Medycznym wzięło udział 60 studentów śląskich uczelni wyższych. Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce zajęła nasza studentka Pani Agata Kołodziej, a IV dodatkowo wyróżnione miejsce po czterech dogrywkach zdobyła Pani Anna Marciniak.

Po zaciętej rywalizacji wykład dla studentów pt. „Obiektywizacja diagnozy i monitorowanie postępów fizjoterapii” wygłosił prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Andrzej Myśliwiec z Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Następnie studenci wzięli udział w warsztatach z anatomii prosektoryjnej oraz warsztatach z terapii tkanek miękkich.

Serdecznie gratulujemy wszystkim tegorocznym przedstawicielom AG. Dziękujemy również Pani dr n. o zdr. Magdalenie Sroka-Buszydlik za zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowanie naszych studentów do Olimpiady oraz przedstawicielce komitetu organizacyjnego Pani Julii Salwińskiej, która również przewodniczyła podczas przygotowań.


logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+