PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Akademia Górnośląska na Sosnowieckich Dniach Zdrowia

Drukuj

W niedzielę 17 września br. Akademia Górnośląska im. W. Korfantego wzięła udział w „Sosnowieckich Dniach Zdrowia”, które odbyły się w parku miejskim im. Jacka Kuronia w Sosnowcu. Na stoiskach uczelni mieszkańcy Sosnowca mogli skorzystać m.in. z porad dietetyka, badań i doradztwa w zakresie prawidłowej pielęgnacji skóry głowy i włosów oraz badań analizy i oceny ukształtowania stóp, które mają na celu zapobieganie większości problemów stóp.

Uczestnicy wydarzenia mogli porozmawiać z przedstawicielami Wydziału Medycznego Akademii Górnośląskiej oraz skorzystać z porad z zakresu fizjoterapii, ortopedii, dietetyki i kosmetologii. Równolegle prowadzone były warsztaty profilaktyczne: „Czy przyczyna jest zawsze tam, gdzie ból? Badanie niespecyficznych dolegliwości bólowych odcinka szyjnego kręgosłupa”, „BólOut – Trening medyczny receptą na niespecyficzne dolegliwości bólowe dolnego odcinka kręgosłupa”, „Wózek aktywny – Świat widziany z drugiej strony”, „Trzymaj pion – Ocena zaburzeń równowagi jako profilaktyka upadków i złamań kości – w szczególności u osób z osteoporozą” oraz „Kreowanie wizerunku kobiety – Pokaz i porady dotyczące makijażu w każdym wieku”.

                      

                      

                      

Mieszkańcy Sosnowca mieli także możliwość wzięcia udziału w 5-kilometrowym „Biegu po zdrowie” oraz prowadzonych przez Akademię Górnośląską zajęć jogi.

  

A jeśli myślisz o studiach medycznych, lubisz pracować z ludźmi a Twoją pasją jest pomoc innym – to koniecznie sprawdź, jak wyglądają studia w Akademii Górnośląskiej w Katowicach. Uczelnia prowadzi rekrutację na studia I i II stopnia na kierunku Pielęgniarstwo i Kosmetologia oraz jednolite studia magisterskie na kierunku Fizjoterapia.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+