PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Zapraszamy na niestacjonarne studia licencjackie (zaoczne studia I stopnia) na Wydziale Zamiejscowym AG w Wiedniu

Drukuj

Interesujesz się handlem, logistyką i transportem międzynarodowym? A do tego mieszkasz w Austrii i chciałbyś studiować w Wiedniu po polsku? Jeśli tak, to studia na kierunku Stosunki Międzynarodowe są właśnie dla Ciebie!

Stosunki międzynarodowe pozwalają lepiej zrozumieć procesy polityczne, gospodarcze, społeczne i kulturowe, zachodzące we współczesnym świecie. Podejmując studia na naszej Uczelni można być pewnym, że w programie pojawią się przedmioty z różnych dziedzin nauki (m.in.: ekonomii, prawa, geografii), co gwarantuje wszechstronne wykształcenie. Dają one także możliwość rozwoju kompetencji językowych w ramach lektoratów oraz zajęć prowadzonych w języku angielskim lub niemieckim.

Nasi studenci poznają strategie przedsiębiorstw w obszarach takich jak: logistyka, transport i spedycja oraz planowanie – w tym planowanie zaopatrzenia. W programie studiów ujęliśmy również przedmioty, które rozwijają kompetencje miękkie m.in. negocjacyjne. Dzięki poznaniu elementów zarządzania, marketingu i finansów łatwiej odnaleźć się na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.

Absolwenci studiów na kierunku Stosunki międzynarodowe o specjalności biznes, logistyka i transport międzynarodowy są przygotowani do pracy m.in. na stanowisku specjalisty ds. transportu, planowania, procesów, zaopatrzenia w przedsiębiorstwach prywatnych i państwowych, praktycznie w każdej branży. Interdyscyplinarność tego kierunku pozwala szukać pracy w bardzo wielu obszarach, szczególnie tam, gdzie istotnym czynnikiem jest współpraca międzynarodowa. Studia mają za zadanie przygotować wykwalifikowaną kadrę, z umiejętnościami diagnozowania i reagowania na nowe zjawiska społeczne. Stosunki międzynarodowe dają również podstawy do tego, aby założyć swój własny biznes.

Wszystkich zainteresowanych podjęciem nauki w Akademii Górnośląskiej zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne, które odbędzie się w sobotę 8 lipca br., w godzinach od 10:00 do 14:00 w VHS Favoriten Volkshochschule, Arthaberplatz 18 w Wiedniu.

Za rekrutację na studia na Wydziale Zamiejscowym AG w Wiedniu odpowiada Dział Obsługi Studentów. Jeśli masz pytania związane z rekrutacją, skontaktuj się z nami telefonicznie: +48 32 35 70 542, +48 607 107 490 lub mailowo: wieden-katowice@gwsh.pl

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+