PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Za nami uroczystość czepkowania absolwentek pielęgniarstwa I stopnia, pierwsza taka ceremonia w historii naszej uczelni.

Drukuj

Czepkowanie odbyło się w auli budynku A Akademii Górnośląskiej w Katowicach, 20 października 2023 roku i rozpoczęło się od wprowadzenia pocztu sztandarowego składającego się z przedstawicieli Samorządu Studenckiego AG oraz uroczystego odśpiewania hymnu państwowego.

Następnie gości przywitały Prodziekan ds. kierunku Pielęgniarstwo Barbara Błaszkiewicz oraz Prorektor ds. kształcenia dr Joanna Strzelczyk-Łucka, prof. AG, która podkreśliła: „(…) To jest dzień, w którym witamy Was jako pełnoprawne pielęgniarki, gotowe służyć innym i dbać o zdrowie ludzi. To jest także dzień, w którym składacie uroczyste ślubowanie, potwierdzając Wasze zobowiązanie wobec pacjentów i etycznych zasad Waszej profesji”. Słowa uznania wyraziła także Dziekan ds. studenckich Sylwia Jurkowska oraz Pełnomocnik ds. zajęć praktycznych Monika Szatkowska. Absolwentkom pogratulowano ukończenia studiów, życząc sukcesów i satysfakcji z pracy w zawodzie.

W kolejnym punkcie wydarzenia przystąpiono do czepkowania, którego historia sięga 1911 roku. Absolwentkom przypięto czepek pielęgniarski, symbol podkreślający długą tradycję zawodu oraz pamiątkową broszkę. Ceremonię zwieńczyło ślubowanie, odśpiewanie hymnu pielęgniarskiego oraz wystąpienie Przewodniczącej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Katowicach dr n. o zdr. Anny Janik, a także przedstawicielki absolwentek kierunku Pani Marty Białończyk.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Zapisz się na Pielęgniarstwo w AG! 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+