PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

W imię zdrowia, urody, nauki i sportu! Czyli 5 edycja Festiwalu Zdrowia i Urody w Akademii Górnośląskiej

Drukuj

„Festiwal Zdrowia i Urody” to kompleksowe wydarzenie, które promuje zdrowy i świadomy styl życia wśród osób w każdym wieku. Za nami już 5 edycja przedsięwzięcia!

Festiwal jest nie tylko miejscem nauki i rozwoju, ale również okazją do spotkania z ludźmi o podobnych zainteresowaniach, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych, wartościowych znajomości. To przestrzeń, w której każdy, niezależnie od wieku, może znaleźć coś dla siebie – od warsztatów kulinarnych po zajęcia z jogi i mindfulness.

 

W ramach piątej edycji, uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w szeregu innowacyjnych warsztatów, prelekcji oraz konsultacji z ekspertami z różnych dziedzin – od fizjoterapii, przez kosmetologię, aż po psychologię i dietetykę.

Azjatyckie terapie antystarzeniowe, kreowanie wizerunku kobiety dojrzałej, a także profilaktyka w stomatologii dziecięcej czy badanie obrzęków różnego pochodzenia wraz z diagnozą i zaleceniami w zakresie fizjoprofilaktyki to tylko niektóre zagadnienia, które zostały omówione podczas Festiwalu. W programie znalazły się również specjalne sesje poświęcone zdrowiu psychicznemu, oferujące praktyczne porady dotyczące radzenia sobie ze stresem i poprawy jakości życia. Dodatkowo, w ramach piątej edycji, organizatorzy postanowili zwrócić szczególną uwagę na profilaktykę zdrowotną, oferując bezpłatne badania i konsultacje medyczne. Przed budynkiem „C” Akademii Górnośląskiej, miejscem Festiwalu, stanął Osteobus. Uczestnicy 60+ mogli, w ramach kampanii „Zmierz się z osteoporozą”, bezpłatnie poddać się badaniu gęstości kości. 

Strona internetowa wydarzenia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przedsięwzięcie: „FESTIWAL ZDROWIA I URODY 2.0” jest dofinansowane ze środków budżetu państwa w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki: „Społeczna odpowiedzialność nauki II”; moduł: „Popularyzacja nauki i promocja sportu”. 
Kwota dofinansowania: 500 000,00 zł; całkowita wartość projektu: 558 157,00 zł.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+