PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Uruchomiliśmy pierwszy w Polsce kierunek studiów podyplomowych: Perfumiarstwo - kreowanie zapachów

Drukuj

Kierunek stanowi reakcję na szybki rozwój branży oraz zmieniające się trendy i preferencje konsumentów, którym w coraz większym stopniu zależy na dopasowanych, spersonalizowanych kompozycjach zapachowych. W gronie wykładowców eksperci: doświadczeni perfumiarze, aromaterapeuci oraz twórcy marek kosmetycznych i perfumeryjnych.

Perfumiarstwo jest dynamiczną branżą, która stale się rozwija dzięki innowacjom, zmieniającym się trendom konsumenckim i postępowi technologicznemu. Jako dziedzina łącząca sztukę, naukę i technologię, ma przed sobą fascynującą przyszłość. Systematycznie rozwijającym się trendem jest personalizacja i indywidualizacja. Konsumenci poszukują zapachu nie tylko oryginalnego, ale także dopasowanego do osobowości, będącego osobistym znakiem rozpoznawczym. 

Kim zatem jest perfumiarz? Jest on twórcą kompozycji zapachowych. Tworzy formuły stosowane przy wytwarzaniu perfum, wód toaletowych, kosmetyków oraz środków czystości.W dzisiejszych czasach, wraz z dostępem do szerokiej gamy czystych substancji chemicznych, możliwości kreacji zapachów są prawie nieograniczone.

Jesteś pasjonatem zapachów, pracownikiem przemysłu kosmetycznego i perfumeryjnego, a może przedsiębiorcą pragnącym rozwinąć własne linie zapachowe? Nasza propozycja: oferta studiów podyplomowych na kierunku Perfumiarstwo - kreowanie zapachów.

 

Wśród wykładowców:

  • Monika Opieka - od wielu lat zgłębia starodawne rzemiosło perfumiarstwa naturalnego przenosząc je na współczesny grunt. Podstaw perfumiarstwa uczyła się w Stanach, uczestniczyła również w licznych kursach z dziedziny zapachu i perfumiarstwa naturalnego,
  • Bogdan Wójcik - twórca zapachów, analityk perfum, autor tekstów na Fragrantica. Prowadzi bloga PerfumeCraft. Od ponad 15 lat zajmuję się wszystkim, co tyczy się zapachu,
  • Urszula Pierzchała - absolwentka Akademii Górnośląskiej na kierunku Aromaterapia, właścicielka i prezes marki Allvernum, twórczyni marek i linii kosmetycznych, pasjonatka aromaterapii i perfum.

oraz pozostali specjaliści: Karol Jaśkowiak, Adrian Knopik, Tomasz Kowalewski, Vladimir Kretowicz, Jolanta Kuś, adw. Karolina Seidel, Aleksandra Skwara, Maciej Zawierucha. 

Poznaj ofertę. Kliknij TUTAJ!

 

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+