PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Uroczystość czepkowania absolwentek pielęgniarstwa I stopnia za nami

Drukuj

To już druga taka ceremonia w historii Akademii Górnośląskiej! Czepkowanie, które rozpoczęło się od wprowadzenia pocztu sztandarowego składającego się z przedstawicieli Samorządu Studenckiego AG oraz uroczystego odśpiewania hymnu państwowego ponownie dostarczyło wielu wzruszeń i radości.

Zgromadzonych w auli gości przywitały Prodziekan ds. kierunku Pielęgniarstwo Barbara Błaszkiewicz oraz Prorektor ds. kształcenia dr Joanna Strzelczyk-Łucka, prof. AG, która podkreśliła: Edukacja pielęgniarska to nie tylko nauka i techniki, ale przede wszystkim wrażliwość na drugiego człowieka i gotowość do niesienia pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Wasza codzienna praca będzie wymagała od Was nie tylko umiejętności i wiedzy, ale również empatii, cierpliwości i ogromnej siły ducha.

 

Słowa uznania wyraziła także Dziekan ds. studenckich Sylwia Jurkowska. Absolwentkom pogratulowano ukończenia studiów, życząc sukcesów i satysfakcji z pracy w zawodzie. Kulminacyjnym punktem uroczystości było przypięcie czepków pielęgniarskich, stanowiących symbol długiej tradycji zawodu. Ceremonię zwieńczyło ślubowanie, odśpiewanie hymnu pielęgniarskiego oraz wystąpienie Przewodniczącej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Katowicach dr n. o zdr. Anny Janik, a także przedstawicielki absolwentek Pani Katarzyny Kałczugi.

 

 

 

 

 

 

Pamiątkowa galeria zdjęciowa z pierwszego czepkowania [październik2023]

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+