PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Lato w mieście z Akademią Górnośląską!

Drukuj

Brak planów na wakacje? Polecamy spędzić je aktywnie! Chcemy Wam pokazać, że również w Katowicach można ciekawie spędzić czas na świeżym powietrzu.

Zapraszamy wszystkich do udziału w cyklicznych wydarzeniach sportowych "Zumbowy powiew lata" oraz "Lato na kółkach". Projekt skierowany jest do społeczności studenckiej Akademii Górnośląskiej w Katowicach, uczniów okolicznych szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz mieszkańców Aglomeracji Górnośląskiej. Zajęcia będą odbywać się w okresie wakacji w sobotnie poranki. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa.

Program projektu przewiduje promocję sportu akademickiego poprzez organizację cyklicznych zawodów sportowych dla różnych grup docelowych (w dyscyplinach: szachy, koszykówka, dart, siatkówka, bowling) oraz otwartych zajęć sportowych z 6 dyscyplin sportu (fitness, zumba, samoobrona dla kobiet, judo, dart i nordic walking) oraz organizację ogólnodostępnych zajęć "Zumbowy powiew lata" i zajęć rowerowych "Lato na kółkach". Ciekawą propozycją jest również 3-dniowy wyjazd-szkolenie praktyczne "Be Fit" dla dorosłych, w czasie, którego zakładamy popularyzację aktualnej wiedzy medycznej z zakresu zdrowego trybu życia oraz Uczelniana Olimpiada na Wesoło dla dzieci.

Głównymi celami projektu są:

  • promocja i rozwój sportu akademickiego, dzięki któremu nastąpi popularyzacja zdrowego trybu życia oraz wzmocnienie zdrowia fizycznego i pośrednio psychicznego,
  • zwiększenie aktywności fizycznej lokalnej społeczności Aglomeracji Górnośląskiej,
  • stworzenie warunków do aktywnego spędzania czasu wolnego,
  • promocja zdrowego stylu życia, jako czynnika warunkującego prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

"Zumbowy powiew lata"

Zumba to zajęcia taneczne przeznaczone dla każdego, kto lubi się zmęczyć i dobrze bawić, a przy tym chce schudnąć. Trening łączy w sobie elementy aerobiku oraz tańców latynoamerykańskich, takich jak: salsa, samba, merengue, flamenco a nawet taniec brzucha.

Warsztaty będą odbywać się w Parku Zadole w Katowicach. Pierwsze zajęcia odbędą się w niedzielę 9 lipca br. o godzinie 10.00 a kolejne w każdą sobotę (od 15 lipca do 26 sierpnia br.) o godzinie 10:00. Czas trwania treningu to 1,5 godziny. Ze względu na brzydką pogodę zajęcia mogą zostać przeniesione do Budynku B Akademii Górnośląskiej przy ul. Harcerzy Września 5 – sala B002. O ewentualnych zmianach miejsca zajęć będziemy informować na bieżąco na naszym Facebook'u: TUTAJ.

"Lato na kółkach"

Cykl wycieczek rowerowych połączonych z prelekcją nt. bezpiecznego uprawiania kolarstwa w mieście. Pierwsza wycieczka odbędzie się w niedzielę 9 lipca br. o godzinie 10.00 a kolejne w każdą sobotę (od 15 lipca do 26 sierpnia br.) o godzinie 10:00. Trasa rozpoczyna się i kończy w Parku Zadole w Katowicach i przebiegać będzie ścieżkami rowerowymi w lasach i parkach Górnego Śląska. Czas trwania przejażdżki to około 3 godziny. Szczegóły tras rowerowych będą publikowane na bieżąco na naszym Facebook'u: TUTAJ oraz dedykowanej projektowi stronie: TUTAJ. Na wycieczki rowerowe zalecamy zabrać kask. Wycieczki odbywać się będą niezależnie od pogody.

 

Wydarzenie zorganizowane jest w ramach projektu płatnego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki na podstawie umowy nr SONP/SN/550225/2022 z dnia 28 grudnia 2022 roku; nazwa projektu: „Sport drogą do zdrowia przez całe życie” realizowanego w ramach konkursu ogłoszonego w dniu 8 marca 2021 roku przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu”; kwota dofinansowania 330 204,50 zł.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+