PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Konferencja Health Business Innovations w Arena Zabrze!

Drukuj

22 czerwca br. odbyła się w Zabrzu druga edycja konferencji Health Business Innovations, której celem jest wymiana doświadczeń i dzielenie się wiedzą oraz nawiązywanie i rozwijanie kontaktów biznesowych w gronie właścicieli oraz osób zarządzających przedsiębiorstwami działającymi w Polsce na rynku zdrowia, w tym medycyny. Partnerem wydarzenia była Akademia Górnośląska w Katowicach.

Konferencję otworzyła Pani dr Małgorzata Mańka-Szulik - Prezydent Zabrza, Pani Danuta Kamińska – Wiceprzewodnicząca Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz Pan Janusz Dramski - Wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Podczas spotkania poruszona została tematyka z obszaru współpracy biznesu ze szpitalami, urządzeń medycznych, e-Zdrowia oraz biotechnologii. Wśród występujących gości znalazł się przedstawiciel Akademii Górnośląskiej: Pan dr Grzegorz Leszczyński.
Uczelnię reprezentowały także: Prorektor ds. kształcenia dr Joanna Strzelczyk-Łucka, prof. AG oraz Prorektor ds. organizacji i rozwoju Marta Adamczyk.

 

 

 

 

Uczestnicy wzięli udział w debacie pt. „Polska hubem produkcyjnym urządzeń i wyrobów medycznych dla Europy oraz zapleczem kadrowym dla rynku zdrowia w Europie”. W programie przewidziano także czas na networking w celu nawiązywania kontaktów biznesowych, wymiany wiedzy, wzajemnej inspiracji, rozmowy o trendach, modelach biznesowych i innowacjach. Podczas networkingu można było skorzystać z aplikacji MeetAR od Meetlify. 

Dziękujemy i do zobaczenia!

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+