PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus

Drukuj

W sobotę 7 października w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny" w Chorzowie odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus. Hasłem przewodnim zajęć w semestrze zimowym jest „Tajemniczy świat”. Partnerem wydarzenia było Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

Zgodnie z akademicką tradycją młodzi studenci złożyli ślubowanie, zostali pasowani na studentów przez Prodziekana ds. kierunku Finanse i Rachunkowość dr inż. Bogusława Jędrzejasa oraz otrzymali pierwsze w swoim życiu indeksy z rąk dr Katarzyny Wytyczak – Koordynator ŚUDG.

Po uroczystości nasi żacy wzięli udział w pierwszych zajęciach pt. „Lekcja w starej szkole”, które poprowadził pracownik Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny". Dopełnieniem wykładu i dodatkową atrakcją było zwiedzanie skansenu. Młodym studentom życzymy samych sukcesów! Niech ciekawość świata i chęć zdobywania wiedzy towarzyszą Wam przez cały okres nauki. Uczcie się bawiąc i bawcie się ucząc!

Kolejne zajęcia pt. „Odkrywamy tajemnice ludzkiego ciała. Alfabet Braille'a.” odbędą się w czwartek 26 październik 2023 r. w godz. 17:00 – 19:00 w budynku głównym Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach przy ul. Harcerzy Września 1939 nr 3.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 6 do 15 lat do udziału w kreatywnych zajęciach prowadzonych przez wykładowców Akademii Górnośląskiej. Celem ŚUDG jest rozbudzenie w dzieciach chęci poznawania świata, umożliwienie rozwiązywania zagadek życia codziennego i odkrywanie nauki. Jest to forma zabawy dla dzieci połączona z funkcją propagowania wiedzy. Dzieci uczestniczą w prowadzonych w prostej i przystępnej formie wykładach oraz w kreatywnych warsztatach, mających na celu rozwijanie wyobraźni. Mogą poczuć się jak prawdziwi studenci.

Zajęcia w ramach Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus prowadzone są w cyklu rocznym, zwanym rokiem akademicki, który podzielony jest na dwa semestry: zimowy i letni.

Zajęcia odbywać się będą w czwartki w godzinach 17.00-19.00, w dwóch grupach wiekowych:
1. Grupa młodsza 6-10 lat: Sówki – poszukiwacze wiedzy
2. Grupa starsza 11-15 lat: Sowy – pasjonaci wiedzy

Wszelkich informacji udziela Koordynator ŚUDG dr Katarzyna Wytyczak: tel. 514 990 418 e-mail: gaudeamus@akademiagornoslaska.pl

Więcej informacji na temat Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus TUTAJ

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+