PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Kongres o nowoczesnej kosmetyce

Drukuj

Jak świadomie zadbać o zdrowie i urodę? Dlaczego warto wykorzystać dobrodziejstwa natury w kosmetyce gabinetowej? Jakie naturalne terapie zastosować, by zniwelować problemy skóry? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań usłyszeli uczestnicy Kongresu marki ILCSI „Naturalne terapie antystarzeniowe na bazie certyfikowanych naturalnych, wegańskie i organicznych kosmetyków ILCSI”.

Wydarzenie odbyło się 15 i 16 października w hotelu Monopol w Katowicach z udziałem profesjonalistów w dziedzinie kosmetologii.

Gościem specjalnym Kongresu była dr Małgorzata Ruprich, MBA, prodziekan kierunku Kosmetologia na Wydziale Medycznym Akademii Górnośląskiej w Katowicach. Przedstawicielka naszej uczelni opowiedziała o najnowszych trendach w kosmetologii oraz o dobroczynnych efektach stosowania naturalnych preparatów w zabiegach kosmetycznych. Wspomniała też o dynamicznym rozwoju rynku kosmetycznego. Jego wartość w zeszłym roku oceniono na 511 miliardów dolarów. Roczne tempo wzrostu wynosi 4,75% na całym świecie. Szacuje się, że wartość rynku przekroczy 716 miliardów dolarów do 2025 r. Branża beauty jest zatem dynamicznie rozwijającą się dziedziną gospodarki.

Marka ILCSI, organizator Kongresu, oferuje certyfikowaną gamę kosmetyków naturalnych. Warto dodać, że w Akademii Górnośląskiej na zajęciach z kosmetologii pracujemy właśnie m.in. na produktach ILSCI. Te organiczne produkty znakomicie sprawdzają się bowiem w pielęgnacji zarówno skóry wrażliwej, problematycznej, jak i dojrzałej. Kosmetyki te zawierają skuteczne, naturalne składniki zapobiegające starzeniu się skóry. Wykonane są z naturalnych składników pochodzących z bioplantacji, dzięki czemu osiągają niezwykle wysoką skuteczność w profesjonalnych zabiegach pielęgnacyjnych. Słowem – pomagają uzyskać zdrową i piękną skórę.

Wszyscy uczestnicy Kongresu otrzymali certyfikaty uprawniające do pracy na marce i do wykonywania zabiegów organicznych ILCSI.

Czy wiesz, że…

Historia firmy rozpoczęła się w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku dzięki karierze kosmetologicznej Cioci ILSCI. Stopniowo tworzyła różnego rodzaju kosmetyki pochodzenia naturalnego, dzięki czemu stała się renomowanym ekspertem, nie tylko na Węgrzech, ale i na całym świecie. Firma ILSCIwciąż się rozwija, z dostępną gamą 150 produktów. Rozwój produktów i zabiegów sprawił, iż obecnie są one używane w przeszło 40 krajach. Profesjonalne kosmetyki ILSCI są uważane za rzadkość gdziekolwiek się pojawią, ze względu na wybitnie dużą zawartość ziół i roślin i ogromne stężenie substancji aktywnych. Są to kosmetyki natury, które dostały liczne nagrody w ojczystym kraju, jak i za granicą.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+