PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Konferencja PTE o sukcesji w biznesie cz. II

Drukuj

Sukcesja w biznesie. To ważne zagadnienie dotyczy większości firm rodzinnych w Polsce. Dyskusja na ten temat po raz kolejny odbędzie się podczas konferencji zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne w Katowicach 22 września 2022 r.

Pierwsza część konferencji poświęconej temu zagadnieniu odbyła się wiosną tego roku, 17 maja. Jakie wnioski wówczas sformułowano? Po pierwsze - przedsiębiorca powinien zadbać o sukcesję jego biznesu, by w przyszłości oszczędzić bliskim kłopotu. Po drugie - warto pamiętać, że jeśli działalność gospodarcza osiąga większe rozmiary, można ją przekształcić w spółkę kapitałową – akcyjną lub z ograniczoną odpowiedzialnością. Podsumowując - należy odpowiednio wcześnie przygotować się do biznesowej zmiany warty.

22 września nastąpi kontynuacja tej interesującej dyskusji. Wezmą w niej udział nie tylko przedstawiciele uczelni wyższych, ale również przedsiębiorcy. Zapewne będzie można usłyszeć wiele cennych opinii na temat sukcesji w biznesie.

Miło nam poinformować, że w gronie prelegentów jest Marta Adamczyk, prorektor ds. organizacji i rozwoju Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Wygłosi prelekcję o intrygującym tytule: „Z rodziną najlepiej na zdjęciach? Bariery w sukcesji”.
Zapraszamy!

Miejsce: Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink ul. Teatralna 17a Katowice
Termin: 22.09.2022 r. w godz. 10:00-14:00

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.

 

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+