Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korgantego - Uczelnia Akademicka

Pielęgniarstwo dodaje mi skrzydeł

Drukuj

Po dwóch latach studiów na tym kierunku tylko utwierdzam się w tym, że to była bardzo dobra decyzja. Zaczynam trzeci rok studiów na Pielęgniarstwie I stopnia – mówi Barbara Prusaczyk, studentka GWSH.

Pielęgniarstwo po kilkunastu latach pracy w innym zawodzie

Pani Basia przyznaje, że jej droga do Pielęgniarstwa nie była prosta. Mimo że zawsze marzyła o tym, by pomagać ludziom, pierwszy zdobyty przez nią zawód to technik ekonomista. Musiało minąć kilkanaście lat, żeby w końcu trafiła na studia, które okazały się wyborem idealnym. – Zawsze coś stało na przeszkodzie w realizacji moich marzeń. Sprawy osobiste, coś potoczyło się inaczej niż planowałam, momentami brakowało mi motywacji. I tak mijał czas. Kiedy zrobiłam kurs opiekuna medycznego, wiedziałam, że w końcu obieram dobry kierunek. Później była roczna dietetyka, a ostatecznie Pielęgniarstwo w GWSH. Warto było czekać na ten moment – przyznaje Barbara Prusaczyk. Nie ukrywa, że pomogła jej w tym praca, którą wykonuje na co dzień. Jest opiekunem w Ośrodku dla Osób Niepełnosprawnych w Borowej Wsi.  - Kierownictwo mi zaufało i dostrzegło moją pracę. Kiedy zaproponowano, żebym rozważyła studia pielęgniarskie, nie trzeba mnie było namawiać. - Jestem zadowolona, że mogę się kształcić w tym zawodzie. Dostałam skrzydeł - mówi zadowolona. 

Intensywny początek 

Początki na studiach nie były łatwe. - Nawet bardzo trudne – mówi pani Basia. Ogromna partia materiału, praca, rodzina. Wszystko trzeba pogodzić. - Ale to nie było w stanie mnie odstraszyć. Dziś zastanawiam się, jak przez to przeszłam i pokonałam ten intensywny czas.  Skoro jednak dałam radę, znaczy się, że jestem na swoim miejscu. Pokonywanie trudności buduje i dodaje pewności siebie – mówi. Siłę czerpie z satysfakcji, jaką przynosi pomaganie. Słucha wykładowców i szuka wsparcia w ich doświadczeniu. - Nasi wykładowcy dzielą się z nami pasją. To dla mnie najważniejsze. Dostrzegam starania specjalistów, którzy nas uczą i kształtują. GWSH otworzyło mi wiele nowych dróg. Wiem, że po licencjacie na pewno będę kontynuowała studia II stopnia w uczelni. 

Chcę pokazać, że można dać radę

To, co osiągnęłam do tej pory, jest efektem tylko i wyłącznie mojej pracy – podkreśla pani Basia. Dodaje, że dzieli się swoim doświadczenie, aby pokazać przyszłym studentkom i studentom Pielęgniarstwa, że można dać radę. – Jeśli w ten sposób zainspiruję młodsze koleżanki to wspaniale. Jestem dumna, że mogę promować naszą uczelnię i wyjątkowy kierunek studiów. Kierunek, który mi dodał skrzydeł – zaznacza.

Członek - Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich Członek - Alliance, Universities For Democracy Członek - Światowa Organizacja Turystyki Członek - European Council for Business Education Akredytacja - Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej Forum Członek - Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach Członek - Instytut Gospodarki Nieruchomościami Członek - Polskie Towarzystwo Ekonomiczne - Oddział Katowice Partner - IBM Partner - Kamsoft Partner - Alstom Partner - Polska Izba Biegłych Rewidentów Partner - Green Bridge Partner - Marco Partner - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Członek - Ogólnopolska Sieć Biur Karier Partner - Capgemini Partner - PWCPartner - Ataxo Partner - Kariera w Finansach.pl Partner - Górnośląskie Forum Informatyczne Partner - Jobs.pl Partner - e-kapita.pl Partner - mlody-inzynier.pl Partner - Cyclad Partner - DlaStudenta.pl Partner - HRInvestment Partner - Rockwell Automation Partner - Randstad Partner - Eures Partner - ING Partner - Logotec Partner - Work Express Partner - Raben Projektor
gwsh.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
im. Wojciecha Korfantego

40-659 Katowice, ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

Erasmus+