Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korgantego - Uczelnia Akademicka

Chcę zostać rezydentką i zwiedzać świat

Drukuj

Turystyka to wymarzony kierunek studiów dla ciekawych świata. Krótka rozmowa z Pauliną studentką I roku Turystyki i rekreacji

Dlaczego Turystyka i rekreacja?

Bardzo lubię podróżować, zwiedzać, poznawać inną kulturę. Pomyślałam, że dobrze jest robić w życiu to, co naprawdę się lubi i czym się interesuje. Geografia to był mój ulubiony przedmiot w liceum i podobnie jest teraz – geografia turystyczna jest wspaniała!

Dlaczego wybrałaś studia w GWSH?

W klasie maturalnej zaczęłam rozglądać się za uczelnią - sam kierunek już wybrałam wcześniej. Czytałam opinie studentów z internecie, szukałam informacji o programie studiów o tym jaki jest poziom nauki. Tak znalazłam GWSH i zapisałam się na Turystykę i rekreację. Później dowiedziałam się, że moja ciocia jest absolwentką GWSH. Ciocia bardzo zachwalała uczelnię ze względu na poziom nauki i przyjazną atmosferę. Jej opinia o uczelni utwierdziła mnie w przekonaniu, że dobrze wybrałam. Dodatkowym bonusem jest to, że mam dobry dojazd na uczelnię.

Studiujesz na pierwszym roku, ale może masz już plany sprecyzowane zawodowe?

Po studiach chciałabym pracować jako rezydentka. Jeszcze nie wybrałam kraju swoich marzeń – jestem otwarta na to, co przeniesie mi los. Wiem, że praca rezydenta bywa wymagająca. Turyści są różni i ich oczekiwania również, dlatego trzeba być zarówno otwartym jak i asertywnym. Ważna jest też znajomość języków, nad którą wytrwale pracuję oraz umiejętność rozwiązywania konfliktów. Myślę, że sprawdzę się jako rezydent.

Członek - Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich Członek - Alliance, Universities For Democracy Członek - Światowa Organizacja Turystyki Członek - European Council for Business Education Akredytacja - Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej Forum Członek - Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach Członek - Instytut Gospodarki Nieruchomościami Członek - Polskie Towarzystwo Ekonomiczne - Oddział Katowice Partner - IBM Partner - Kamsoft Partner - Alstom Partner - Polska Izba Biegłych Rewidentów Partner - Green Bridge Partner - Marco Partner - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Członek - Ogólnopolska Sieć Biur Karier Partner - Capgemini Partner - PWCPartner - Ataxo Partner - Kariera w Finansach.pl Partner - Górnośląskie Forum Informatyczne Partner - Jobs.pl Partner - e-kapita.pl Partner - mlody-inzynier.pl Partner - Cyclad Partner - DlaStudenta.pl Partner - HRInvestment Partner - Rockwell Automation Partner - Randstad Partner - Eures Partner - ING Partner - Logotec Partner - Work Express Partner - Raben Projektor
gwsh.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
im. Wojciecha Korfantego

40-659 Katowice, ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

Erasmus+