PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Chcę zostać rezydentką i zwiedzać świat

Drukuj

Turystyka to wymarzony kierunek studiów dla ciekawych świata. Krótka rozmowa z Pauliną studentką I roku Turystyki i rekreacji

Dlaczego Turystyka i rekreacja?

Bardzo lubię podróżować, zwiedzać, poznawać inną kulturę. Pomyślałam, że dobrze jest robić w życiu to, co naprawdę się lubi i czym się interesuje. Geografia to był mój ulubiony przedmiot w liceum i podobnie jest teraz – geografia turystyczna jest wspaniała!

Dlaczego wybrałaś studia w GWSH?

W klasie maturalnej zaczęłam rozglądać się za uczelnią - sam kierunek już wybrałam wcześniej. Czytałam opinie studentów z internecie, szukałam informacji o programie studiów o tym jaki jest poziom nauki. Tak znalazłam GWSH i zapisałam się na Turystykę i rekreację. Później dowiedziałam się, że moja ciocia jest absolwentką GWSH. Ciocia bardzo zachwalała uczelnię ze względu na poziom nauki i przyjazną atmosferę. Jej opinia o uczelni utwierdziła mnie w przekonaniu, że dobrze wybrałam. Dodatkowym bonusem jest to, że mam dobry dojazd na uczelnię.

Studiujesz na pierwszym roku, ale może masz już plany sprecyzowane zawodowe?

Po studiach chciałabym pracować jako rezydentka. Jeszcze nie wybrałam kraju swoich marzeń – jestem otwarta na to, co przeniesie mi los. Wiem, że praca rezydenta bywa wymagająca. Turyści są różni i ich oczekiwania również, dlatego trzeba być zarówno otwartym jak i asertywnym. Ważna jest też znajomość języków, nad którą wytrwale pracuję oraz umiejętność rozwiązywania konfliktów. Myślę, że sprawdzę się jako rezydent.

 

Rozmawiała Marzena Bortnicka-Oczko

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+