PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

GWSH na Dniu Marynarza Śródlądowego

Drukuj

Nasi wykładowcy zostali zaproszeni przez Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte w Kędzierzynie-Koźlu. Tematem spotkania była m.in. kondycja żeglugi śródlądowej w Polsce.

Kondycja żeglugi śródlądowej w Polsce

Dr Aleksander Wolski, Dziekan Wydziału Zamiejscowego Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Żorach oraz dr Grzegorz Jankowski, pracownik naukowy GWSH, byli gośćmi szkoły w Kędzierzynie-Koźlu podczas Dnia Marynarza Śródlądowego. Zorganizowana 5 grudnia konferencja, była okazją do dyskusji o aktualnym stanie żeglugi śródlądowej w Polsce i perspektywach jej rozwoju w ciągu najbliższych lat.

W dyskusji uczestniczyli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, delegatury w Kędzierzynie-Koźlu Urzędu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu oraz Akademii Morskiej w Szczecinie.

Nasi wykładowcy podzielili się z uczestnikami spotkania swoim spojrzeniem na zagadnienia związane z potencjałem turystycznym odrzańskiej drogi wodnej oraz znaczeniu rzeki w życiu mieszkańców nadodrzańskich miejscowości.

Wydarzenie organizowane zostało po raz pierwszy, nieprzypadkowo na początku miesiąca. Zarówno święta Barbara (którą wspominamy 4 grudnia), jak i święty Mikołaj – 5 grudnia, są patronami marynarzy. 

Dziękujemy za zaproszenie!

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+