PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Zapowiada się fascynujący rok akademicki Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus w GWSH. Najmłodsi studenci zmierzą się z tematyką bardzo na czasie. Z ekologią.

Dzieci to wyjątkowo wymagająca grupa studentów. Prowadzenie zajęć z najmłodszymi jest często wyzwaniem nawet dla bardzo doświadczonych wykładowców. Jednak już od wielu lat Śląski Uniwersytet Dziecięcy Gaudeamus doskonale radzi sobie z tym wyzwaniem. Udaje się zrealizować cel, jakim jest zaszczepienie w najmłodszych chęci poznawania świata.

EKO…czym to się je?

W zimowym semestrze roku akademickiego 2020/21 młodzi odkrywcy poznają odpowiedzi na pytania związane z ochroną środowiska, ekologią, zjawiskiem ocieplania klimatu czy problemem zaśmiecania naszej planety. Tematem przewodnim spotkań i wykładów będzie "Vademecum młodego ekologa". Harmonogram zajęć w ramach Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus zaspokoi nawet najbardziej ciekawskich studentów. Założeniem jest, aby dzieci zadawały dużo pytań i były dociekliwe. Zajęcia są prowadzone w taki sposób, żeby młody człowiek mógł się przekonać, że wiedza i poznawanie świata to niezwykła przygoda.

Pasowanie na studentów i zajęcia w salach wykładowych

Dzieci uczestniczą w wykładach i kreatywnych warsztatach prowadzonych w prostej i przystępnej formie. Rozwijają wyobraźnię, zdobywają wiedzę wykraczającą poza program szkolny, bawią się. Poza tym mogą się poczuć jak prawdziwi studenci! Wykłady odbywają się w szkole wyższej, w salach, w których na co dzień uczą się studenci GWSH. Do tego inauguracja w biretach i pasowanie na studentów. Oczywiście obowiązkowy indeks.

Przygoda edukacyjna

Spotkania odbywające się w ramach ŚUDG prowadzone są w cyklu rocznym, zwanym rokiem akademicki, który podzielony jest na dwa semestry. Słuchaczami są dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Rozpoczęły się zapisy kandydatów na najmłodszych studentów. Szczegóły i formularz dostępne są na naszej stronie http://www.gwsh.pl/gaudeamus.

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+