PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

„Pasuję Cię na studenta Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus”

Drukuj

Jak przystało na immatrykulację, było uroczyście i dostojnie. JM Rektor Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach, Prof. dr hab. Krzysztof Szaflarski pasował na studentów kilkudziesięcioosobową grupę najmłodszych słuchaczy Uczelni.

Pasowanie na studenta

Przyjęcie do grona studentów jest zawsze podniosłą chwilą, tym bardziej, kiedy w gronie kandydatów są młodzi ludzie w wieku od 6 do 15 lat. Uroczystość odbyła się zgodnie z tradycją akademicką. JM Rektor GWSH każdego studenta mianował używając do tego berła, które jest symbolem władzy rektorskiej. – Berło nie jest lekkie, ale zapewniam, że mianowanie nie boli. Mam 27-letnie doświadczenie w pasowaniu studentów – żartował Rektor Krzysztof Szaflarski. Indeksy, w których studenci będą zbierać zaliczenia, rozdał im Prodziekan ds. kierunku Finanse i Rachunkowość dr inż. Bogusław Jędrzejas. Były gratulacje, a na zakończenie pasowania wybrzmiał hymn studencki Gaudeamus igitur.

Inauguracja w kinie Grajfka

Otwarcie nowego roku akademickiego Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus zorganizowane zostało w sobotę (22 września) w kinie Grajfka w Chorzowie. Miejsce inauguracji nie było przypadkowe. Tematem przewodnim zajęć w semestrze zimowym ŚUD będzie "Świat multimediów". Tuż po inauguracji dzieci uczestniczyły w pierwszych zajęciach, podczas których usłyszały ciekawe historie związane z kinem i filmem. Przed nimi warsztaty aktorskie, dziennikarskie, zajęcia z fotografii. - Harmonogram zajęć w ramach Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus zaspokoi nawet najbardziej ciekawskich studentów – zapewnił Prof. Szaflarski, który podziękował za organizację zajęć oraz prowadzenie ŚUDG dr Katarzynie Wytyczak. - Dzięki pracy pani dr inaugurujemy już 14 semestr dziecięcego uniwersytetu – pokreślił Rektor.

Czy w todze jest ciepło?

Jakby na potwierdzenie tych podziękowań, siedmioletnia Hania zapytana, za co najbardziej lubi uniwersytet odpowiada – Za panią Kasię, fajne dzieci i w ogóle za uczelnię. Dla Hani to drugi rok, w którym oprócz nauki w klasie pierwszej, raz w miesiącu będzie też studiować. Na inaugurację przyszła z mamą i lalką Anią, która bardzo lubi. Jest niezwykle ciekawa tego, co będzie w tym roku. – W tamtym uczyłam się wiązać węzły i robiliśmy też kule do kąpieli – mówi. Po uroczystości żałowała, że nie udało się jej zadać pytania Rektorowi podczas inauguracji. - A czego chciałaś się dowiedzieć?- dopytuję. – Czy nie jest mu ciepło w todze – odpowiada z zatroskaniem siedmiolatka.

Śląski Uniwersytet Dziecięcy Gaudeamus

Najmłodsi to bardzo wymagająca grupa studentów. Poprowadzenie zajęć dla nich to często wyzwanie dla doświadczonych wykładowców. Śląski Uniwersytet Dziecięcy Gaudeamus ma za zadanie rozbudzić w dzieciach chęć poznawania świata. Mimo, że jest już po inauguracji, jeszcze można zapisać dziecko na zajęcia. Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na naszej stronie http://www.gwsh.pl/gaudeamus.

 

Przygotowanie do uroczystego pasowania na studentów przez JM Rektora GWSH, Prof. dr. hab Krzysztofa Szaflarskiego.

Pasowanie na studentów - JM Rektor GWSH, Prof. dr hab Krzysztof Szaflarski oraz Prodziekan ds. kierunku Finanse i Rachunkowość dr inż. Bogusław Jędrzejas

Gratulacje dla nowo przyjetych studentów ŚUDG. JM Rektor GWSH, Prof. dr hab. Krzysztof Szaflarski oraz dr Katarzyna Wytyczak.

Studenci Śląskiego Uniwesrytetu Dziecięcego Gaudeamus.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+