Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korgantego - Uczelnia Akademicka

„Pasuję Cię na studenta Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus”

Drukuj

Jak przystało na immatrykulację, było uroczyście i dostojnie. JM Rektor Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach, Prof. dr hab. Krzysztof Szaflarski pasował na studentów kilkudziesięcioosobową grupę najmłodszych słuchaczy Uczelni.

Pasowanie na studenta

Przyjęcie do grona studentów jest zawsze podniosłą chwilą, tym bardziej, kiedy w gronie kandydatów są młodzi ludzie w wieku od 6 do 15 lat. Uroczystość odbyła się zgodnie z tradycją akademicką. JM Rektor GWSH każdego studenta mianował używając do tego berła, które jest symbolem władzy rektorskiej. – Berło nie jest lekkie, ale zapewniam, że mianowanie nie boli. Mam 27-letnie doświadczenie w pasowaniu studentów – żartował Rektor Krzysztof Szaflarski. Indeksy, w których studenci będą zbierać zaliczenia, rozdał im Prodziekan ds. kierunku Finanse i Rachunkowość dr inż. Bogusław Jędrzejas. Były gratulacje, a na zakończenie pasowania wybrzmiał hymn studencki Gaudeamus igitur.

Inauguracja w kinie Grajfka

Otwarcie nowego roku akademickiego Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus zorganizowane zostało w sobotę (22 września) w kinie Grajfka w Chorzowie. Miejsce inauguracji nie było przypadkowe. Tematem przewodnim zajęć w semestrze zimowym ŚUD będzie "Świat multimediów". Tuż po inauguracji dzieci uczestniczyły w pierwszych zajęciach, podczas których usłyszały ciekawe historie związane z kinem i filmem. Przed nimi warsztaty aktorskie, dziennikarskie, zajęcia z fotografii. - Harmonogram zajęć w ramach Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus zaspokoi nawet najbardziej ciekawskich studentów – zapewnił Prof. Szaflarski, który podziękował za organizację zajęć oraz prowadzenie ŚUDG dr Katarzynie Wytyczak. - Dzięki pracy pani dr inaugurujemy już 14 semestr dziecięcego uniwersytetu – pokreślił Rektor.

Czy w todze jest ciepło?

Jakby na potwierdzenie tych podziękowań, siedmioletnia Hania zapytana, za co najbardziej lubi uniwersytet odpowiada – Za panią Kasię, fajne dzieci i w ogóle za uczelnię. Dla Hani to drugi rok, w którym oprócz nauki w klasie pierwszej, raz w miesiącu będzie też studiować. Na inaugurację przyszła z mamą i lalką Anią, która bardzo lubi. Jest niezwykle ciekawa tego, co będzie w tym roku. – W tamtym uczyłam się wiązać węzły i robiliśmy też kule do kąpieli – mówi. Po uroczystości żałowała, że nie udało się jej zadać pytania Rektorowi podczas inauguracji. - A czego chciałaś się dowiedzieć?- dopytuję. – Czy nie jest mu ciepło w todze – odpowiada z zatroskaniem siedmiolatka.

Śląski Uniwersytet Dziecięcy Gaudeamus

Najmłodsi to bardzo wymagająca grupa studentów. Poprowadzenie zajęć dla nich to często wyzwanie dla doświadczonych wykładowców. Śląski Uniwersytet Dziecięcy Gaudeamus ma za zadanie rozbudzić w dzieciach chęć poznawania świata. Mimo, że jest już po inauguracji, jeszcze można zapisać dziecko na zajęcia. Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na naszej stronie http://www.gwsh.pl/gaudeamus.

 

Przygotowanie do uroczystego pasowania na studentów przez JM Rektora GWSH, Prof. dr. hab Krzysztofa Szaflarskiego.

Pasowanie na studentów - JM Rektor GWSH, Prof. dr hab Krzysztof Szaflarski oraz Prodziekan ds. kierunku Finanse i Rachunkowość dr inż. Bogusław Jędrzejas

Gratulacje dla nowo przyjetych studentów ŚUDG. JM Rektor GWSH, Prof. dr hab. Krzysztof Szaflarski oraz dr Katarzyna Wytyczak.

Studenci Śląskiego Uniwesrytetu Dziecięcego Gaudeamus.

Członek - Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich Członek - Alliance, Universities For Democracy Członek - Światowa Organizacja Turystyki Członek - European Council for Business Education Akredytacja - Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej Forum Członek - Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach Członek - Instytut Gospodarki Nieruchomościami Członek - Polskie Towarzystwo Ekonomiczne - Oddział Katowice Partner - IBM Partner - Kamsoft Partner - Alstom Partner - Krajowa Izba Biegłych Rewidentów Partner - Green Bridge Partner - Marco Partner - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Członek - Ogólnopolska Sieć Biur Karier Partner - Capgemini Partner - PWCPartner - Ataxo Partner - Kariera w Finansach.pl Partner - Górnośląskie Forum Informatyczne Partner - Jobs.pl Partner - e-kapita.pl Partner - mlody-inzynier.pl Partner - Cyclad Partner - DlaStudenta.pl Partner - HRInvestment Partner - Rockwell Automation Partner - Randstad Partner - Eures Partner - ING Partner - Logotec Partner - Work Express Partner - Raben Projektor
gwsh.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
im. Wojciecha Korfantego

40-659 Katowice, ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

Erasmus+