PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Wykładowcy GWSH w zespole doradczym ds. żeglugi śródlądowej

Drukuj

Dr Aleksander Wolski, Dziekan Wydziału Zamiejscowego GWSH w Żorach oraz dr Grzegorz Jankowski, Prodziekan ds. kierunku Turystyka i Rekreacja wzięli udział w posiedzeniu wyjazdowym zespołu, który działa przy Śląskim Urzędzie Marszałkowskim

Nasi wykładowcy w Zespole doradczym ds. żeglugi śródlądowej

Zespół doradczy przy Śląskim Urzędzie Marszałkowskim tym razem spotkał się w terenie. 2 lipca członkowie zespołu wzięli udział w rejsie po Kanale Gliwickim. To pozwoliło zebrać materiały, które będą sprawozdaniem dla rządu o postępie prac nad rozwojem żeglugi śródlądowej w Polsce. Do raportu zgłoszono uwagi w zakresie realizacji programu rządowego na terenie województwa śląskiego.

Rozwój żeglugi śródlądowej na terenie województwa śląskiego i w Polsce to temat bliski naszym wykładowcom. Efektem tego zainteresowania jest chociażby nowa specjalność: Zarządzanie śródlądową turystyką wodną, która od tego roku rusza na kierunku Turystyka i rekreacja w GWSH.

Dr Aleksander Wolski w ostatnim czasie został zaproszony również jako ekspert podczas święta Odrzańska Noc Świętojańska w ramach Międzynarodowego Roku Odry 2019. Impreza zorganizowana przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach oraz Polskie Towarzystwo Socjologiczne miała przybliżyć uczestnikom znaczenie rzeki w gospodarce, transporcie czy kulturze. Dr Wolski przedstawił perspektywę socjologiczną w kontekście problemów społeczności nadodrzańskich.

Dr Grzegorz Jankowski, Prodziekan ds. kierunku Turystyka i Rekreacja i Dr Aleksander Wolski, Dziekan Wydziału Zamiejscowego GWSH w Żorach w trakcie posiedzenia wyjazdowego zespołu ds. żeglugi śródlądowej.

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+