PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

„Nie będę przewodniczącą tylko na papierze”

Drukuj

Katarzyna Gaj, studentka psychologii, została wybrana przewodniczącą Rady Studentów GWSH w roku akademickim 2018/2019. Jak sobie wyobraża pełnienie nowej funkcji?

Jak przyjęłaś wyniki głosowania ?

- Ucieszyło mnie to, ale też bardzo zaskoczyło. Inni kandydaci mieli już wcześniej doświadczenie w pracy Rady, a ja wystartowałam po raz pierwszy w wyborach. Ale tym bardziej motywuje mnie to do działania.

Skąd decyzja o kandydowaniu do Rady?

 - Zastanawiałam się już w zeszłym roku, jednak trochę zabrakło mi odwagi. W tym roku już nie odpuściłam. Zmotywowali mnie bliscy i znajomi z uczelni. Odważyłam się też dzięki sesji „Zostań Twarzą GWSH”, w której wzięłam udział. Pojawiłam się na plakatach reklamujących naszą uczelnię, pokazałam swoją twarz i udowodniłam, że potrafię się zaangażować. Może studenci wzięli to pod uwagę? Chcę promować szkołę. Zależy mi na tym i nie rzucam słów na wiatr.

Masz już jakieś pomysły?

- Kilka, ale najpierw muszę o nich opowiedzieć pozostałym członkom Rady. Nie zamierzam działać samodzielnie. Już niebawem, na początku lipca, planujemy pierwsze po wyborach spotkanie Rady Studentów. Muszę się dowiedzieć, jak organizowali swoją pracę do tej pory. Na pewno skorzystam z doświadczenia poprzedniej przewodniczącej, Karoliny Biedy, która zostaje w Radzie. Jesteśmy drużyną, musimy działać razem.

 Na czym Ci zależy najbardziej?

 - Przede wszystkim na dobrym kontakcie ze studentami. Studiuję psychologię, na której sporo uczymy się o nawiązywaniu kontaktów, relacji czy rozwiązywaniu problemów. Wykorzystam tę wiedzę.

Przed Tobą duże wyzwanie. Od października zaczniesz przewodniczyć Radzie, rozpoczniesz czwarty rok studiów. Jaki plany na wakacyjny wypoczynek?

- Wykroję dla siebie czas na tygodniowy wyjazd. Z niecierpliwością czekam też na koncert Eda Sheerana w sierpniu, w Warszawie. A na razie praca i praktyki w poradni psychologicznej dla dzieci. Kocham pracę z najmłodszymi. Dostałam też szansę na staż w ośrodku, w którym mam praktyki. Czeka mnie naprawdę wyjątkowy początek nowego roku akademickiego.

Dziękuję za rozmowę.

 

 Rada Studentów GWSH jest bezpośrednim reprezentantem Samorządu Studenckiego , a jednocześnie jego "organem wykonawczym.  Dba o to aby każdy student miał poczucie, że GWSH jest jego uczelnią, w której jego problemy zostaną zrozumiane i uzyska przyjacielską pomoc. Po wyborach ustalony został nowy skład Rady Studentów:

Przewodniczący - Katarzyna Gaj
I wiceprzewodniczący - Karolina Bieda
II wiceprzewodniczący - Maksym Kuczyński
Przewodniczący ds. Public Relations - Wojciech Magierowski
Rzecznik Praw Studenta - Damian Libertowski
 

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+