PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Dziewczyny, badajcie się!

Drukuj

- Rak to nie wyrok, można go leczyć. Najważniejsze jest wczesne wykrycie choroby – przekonywała Justyna Zawadzka z Fundacji OmeaLife podczas spotkania ze studentkami Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach. Październik to miesiąc walki z nowotworem piersi.

„Dziewczyny, badajcie się”!

Rak piersi nie ogranicza! Justyna Zawadzka z Fundacji OmeaLife jest tego doskonałym przykładem. Przez trzy lata walczyła z chorobą, a teraz, angażując się w działalność Fundacji pomaga przezwyciężyć trudny czas pacjentkom, które zmagają się z nowotworem piersi. Jest koordynatorką gliwickiego Instytutu Onkologii.
Dzisiaj (23 października) namawiała studentki do profilaktyki raka piersi.

Profilaktyka jest najważniejsza

- 20%, taką część zachorowań na nowotwory złośliwe w Polsce stanowi rak piersi. Pamiętajcie, że diagnoza to jeszcze nie wyrok. Najważniejsze jest jednak wczesne wykrycie choroby – mówiła Justyna Zawadzka do studentek GWSH. Hasło „Badajcie się” można było usłyszeć na spotkaniu wielokrotnie. - Będę to powtarzać do znudzenia – zaznacza koordynatorka Fundacji OmeaLife. Otwarcie mówi o tym, że ona sama także się nie badała. Odsuwała myśli o tym, że choroba może się jej przytrafić. Dzisiaj spotyka dwudziestoparoletnie i jeszcze młodsze dziewczyny, które chorują. Na spotkaniach z 30-latkami słyszy, że kobiety jeszcze nigdy nie robiły badań USG piersi. - A przecież profilaktyka jest najważniejsza!

Październik miesiącem walki z rakiem piersi

Justyna Zawadzka dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą zdobytą w trakcie własnego leczenia. Podpowiada jak przejść trudną drogę leczenia i jak się nie poddać. W trakcie spotkania mówiła o tym, jakie mogą być objawy raka, jakie są możliwości badań profilaktycznych, do jakiego specjalisty się zgłosić. Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. Zadbaj o siebie. Pamiętaj - zdrowie jest w Twoich rękach! Partnerem spotkania w GWSH był Ośrodek Medyczny Tommed, który zaproponował naszym studentkom, obecnym na spotkaniu, zniżkę na wykonanie badania USG piersi.

Justyna Zawadzka z Fundacji OmeaLife oraz studentki GWSH.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+