PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Przedłużenie ograniczenia działalności uczelni do 24 maja

Drukuj

- Do 24 maja przedłużamy ograniczenie działalności uczelni, zajęcia w tym czasie powinny odbywać się zdalnie - czytamy w komunikacie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zawieszone kształcenie

Do 24 maja nadal zawieszone będzie kształcenie na studiach, studiach podyplomowych oraz kształcenie doktorantów. Zajęcia mają odbywać się zdalnie  - z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Przywracanie bieżącej działalności uczelni

Przewidywane jest stopniowe przywracanie funkcjonowanie poszczególnych instytucji, także uczelni. Po ogłoszeniu przez rząd kolejnego etapu przywracania funkcjonowania poszczególnych instytucji, MNiSW znowelizuje rozporządzenie ograniczające funkcjonowanie uczelni w zakresie świadczenia pracy przez pracowników. Uczelnie będą musiały rozpocząć wtedy przygotowania do stopniowego przywracania bieżącej działalności i opracowywać własne plany przywracania funkcjonowania uczelni.

Rozpoczęcie roku akademickiego

Egzaminy maturalne odbędą się 8 czerwca 2020 r. W związku z tym uczelnie będą musiały dostosować tegoroczne uchwały rekrutacyjne do terminów egzaminów maturalnych oraz zasad przeprowadzania matur - egzaminy ustne nie będą w tym roku przeprowadzane.

Całośc rozporządzenia na stronie: https://www.gov.pl/web/nauka/przedluzenie-ograniczenia-dzialalnosci-uczelni-do-24-maja

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+