PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

GWSH jest współorganizatorem wydarzenia, które promuje zawód hotelarza i kierunki kształcenia związane z hotelarstwem i turystyką. Pomysł konkursu powstał w Zespole Szkół Ekonomicznych w Katowicach.

Kilka konkurencji, zmagania przed kilkudziesięcioosobową widownią, a wśród nagród m.in. darmowy semestr studiów w GWSH na kierunku Turystyka i Rekreacja. Zapowiada się emocjonujący konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Do tegorocznej, pierwszej edycji „Potyczek hotelarskich” w Katowicach zaproszono trzy szkoły:

- Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu,
- Zespół Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej,
- Zespół Szkół Ekonomicznych w Katowicach.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem konkursu jest katowicki Zespół Szkół Ekonomicznych. Celem rywalizacji jest popularyzacja zawodu hotelarza oraz kierunku technik hotelarstwa. Pięcioosobowe drużyny będą musiały wykazać się wiedzą i praktycznymi umiejętnościami np. nakrywaniem stołu. Rywalizacje zostały tak wymyślone, żeby rozgrywki były atrakcyjne dla uczestników i widowni. Sceną potyczek będzie Sala Teatralno-Kinowa Pałacu Młodzieży w Katowicach.

27 lutego 2020 (czwartek), Sala Teatralno-Kinowa Pałacu Młodzieży w Katowicach, ul. Mikołowska w Katowicach. Początek o godzinie 10:00

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach jest odpowiedzialna za merytoryczną organizację konkursu. Młodych ludzi oceniać będzie m.in. Prodziekan ds. kierunku Turystyka i Rekreacja w GWSH, dr Grzegorz Jankowski. Do jury zaproszeni zostali również burmistrz Ogrodzieńca Anna Pilarczyk-Sprycha, dyrektor Hotelu Tychy Prime, wykładowca GWSH dr Patryk Szczygieł, dyrektor Regionalnej Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego Katarzyna Gaweł oraz dyrektor operacyjny Hotelu Katowice, Jakub Przybyła.

Patronat nad konkursem objął prezydent Katowic dr Marcin Krupa oraz burmistrz Ogrodzieńca Anna Pilarczyk-Sprycha. Konkursem do tej pory udało się zainteresować Śląską Prohibicję oraz Q Hotel Katowice.

 

 

 

 

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+