PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Pielęgniarki zdają egzamin przed kamerami

Drukuj

Studenci kierunku Pielęgniarstwo w GWSH zdają egzaminy OSCE bez bezpośredniego udziału egzaminatora na sali. Jest to możliwe dzięki nowoczesnemu Monoprofilowemu Centrum Symulacji Medycznych.

Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu sal w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznych GWSH egzamin z praktycznych umiejętności pielęgniarskich mógł odbyć się bez bezpośredniego udziału egzaminatora na sali egzaminacyjnej. To nowość na egzaminach OSCE (Objective Structured Clinical Examination). 

Zdający w takiej sytuacji musi wykazać się swoimi umiejętnościami i poradzić sobie z zadaniami na wcześniej przygotowanych stacjach. Wszystkie pokoje wyposażane są w wysokiej klasy sprzęt rejestrujący obraz i dźwięk przekazywany do pomieszczenia, gdzie siedzą egzaminatorzy. To umożliwia obserwację wszystkich czynności, które student podejmuje. Komisja egzaminacyjna przygląda się działaniom studenta w sterowni znajdującej się za lustrami weneckimi. W ten sposób nie przeszkadza studentom w trakcie egzaminu.

Ten nowoczesny sposób egzaminowanie pozwala nie tylko na obiektywną ocenę, ale jest też korzystnym rozwiązaniem w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego.

Egzamin, który odbył się w środę 1 lipca, wszyscy studenci zdalni doskonale.

 

Na zdjęciu komisja egzaminacyjna przygląda się zadaniom wykonywanym przez studentów.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+