PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Czym jest autyzm? Fakty i mity o autyzmie

Drukuj

Prezentujemy poradnik napisany przez psychologa dziecięcego, diagnostę i terapeutę Ewę Bensz-Smagałę, wykładowcę na kierunku Psychologia w GWSH. Autorka stara się pomóc rodzicom w odpowiedzi na pytanie „Czy moje dziecko jest w spektrum autyzmu?”.

Jakie zachowania dziecka powinny zastanowić rodziców? Gdzie zwrócić się po pomoc jeśli podejrzewamy u dziecka zachowania charakterystyczne dla zaburzeń ze spektrum autyzmu?

„Czy moje dziecko jest w spektrum autyzmu?

Przedstawiamy poradnik naszego wykładowcy Ewy Bensz-Smagała. Materiał to czytelna broszura, która może pomóc rodzicom będącym na etapie diagnozowania u dziecka zaburzeń. - Rodzice czują, że ich dziecko nie rozwija się prawidłowo. Ta broszura podpowiada im co mają robić - pisze recenzentka poradnika Beata Ignaczewska, dyrektor Centrum Terapii Behawioralnej superwizor PLTB. W poradniku „Czy moje dziecko jest w spektrum autyzmu?” rodzice znajdą m.in. test, aby samodzielnie sprawdzić niepokojące zachowania dziecka.

Diagnoza autyzmu - poradnik

Autyzm - fakty i mity

Kwiecień jest Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu. Oficjalnie inaugurowany jest 2 kwietnia i ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób ze spektrum autyzmu. Obecnie autyzm jest diagnozowany u 1 na 100 dzieci. Te dane dotyczą Polski. W dużej mierze zaburzenia ze spektrum autyzmu dotyczą trudności w komunikacji i budowaniu relacji. Oznacza to, że osoba z tym zaburzeniem może mieć kłopot ze zwykłą rozmową. Osoby autystyczne są zamknięte w świecie własnych wewnętrznych przeżyć. Ale czy tak właśnie jest?

Autorka poradnika rozprawia się też z faktami i mitami na temat autyzmu. Polecamy to nagranie: https://youtu.be/8zD-KdRnk8E

 

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+