PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Wydział GWSH w Żorach. Doskonała atmosfera do studiowania

Drukuj

- Jesteśmy otwarci, szczerzy, budujemy dobre relacje ze studentami. Przepis na sukces nie jest skomplikowany. Wystarczy się zaangażować – uważa dr Aleksander Wolski, dziekan Wydziału Zamiejscowego GWSH w Żorach.

Przez ostatnich 18 lat Wydział Zamiejscowy GWSH w Żorach wpisał się w krajobraz miasta i południowo-zachodniej części województwa. Kształci kadry na trzech kierunkach studiów I i II stopnia oraz na studiach podyplomowych: https://www.gwsh.pl/zory/

Oddalony o kilkadziesiąt kilometrów od głównej siedziby uczelni w Katowicach, żorski wydział tworzy poniekąd swoją historię. Dziekan, pytany o trzy najważniejsze atuty GWSH w Żorach wymienia: bliskość, elastyczność, dobrą atmosferę.

Atuty Wydziału w Żorach

Blisko, bo bez konieczności dojazdu do Katowic, można zdobyć wykształcenie, a Wydział zapewnia naukę na najwyższym poziomie.  - Po drugie kameralność, która daje możliwość integracji wszystkich studentów i wykładowców. Nasze relacje są budowane w oparciu o bezpośredniość i otwartość. Łatwiej jest nam zmniejszyć dystans i pozwolić sobie na większe zaangażowanie. Tym samym więcej spraw można załatwić szybciej, a to ułatwia studiowanie – podkreśla dr Wolski. Czyli nic innego, jak elastyczność w podejściu do studentów.

Trzeci atut, dobra atmosfera. Jako naukowiec, który z ogromnym zainteresowaniem przygląda się społecznościom lokalnym, dziekan przyznaje, że tej atmosferze sprzyja oddalenie od stolicy regionu. - Tak to już jest, że im dalej od wielkich ośrodków, tym więcej miejsca na bliższe relacje. Korzystamy z tego i uważamy to za mocną stronę Wydziału w Żorach. Wydziału, który cały czas się rozwija.

Studia w Żorach. Dobra inwestycja i ogromna przyjemność

– Pracujemy intensywnie nad tym, aby nasza oferta była atrakcyjna dla studentów i odpowiadała na zapotrzebowanie rynku pracy. Analizujemy to, co mówią pracodawcy. Spotykamy się z przedstawicielami biznesu i instytucji skupiających przedsiębiorców. Konsultujemy różne propozycje, myśląc o przyszłości. – Po to, aby kształcić specjalistów, którzy bez problemu znajdą zatrudnienie – podkreśla dr Aleksander Wolski. I choć na razie nie chce zdradzić pomysłów, o jednym może zapewnić. – Zrobimy wszystko, aby w Wydziale GWSH w Żorach studia były nie tylko świetną inwestycją, ale też ogromną przyjemnością.

 

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+