PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Forum Młodej Polonii w Wiedniu

Drukuj

Z udziałem studentów i absolwentów Wydziału Zamiejscowego GWSH, w Wiedniu toczyła się dyskusja o formach integracji młodej Polonii. Nasi studenci mieli sporo do powiedzenia w zakresie edukacji.

Edukacja, kultura i sport. To trzy formy integracji, które wyróżniono podczas IV Forum Młodej Polonii. Przedsięwzięcie adresowane do młodych Polaków w Austrii odbyło się 7 grudnia w Wiedniu. Założeniem tegorocznej edycji było wywołanie gorącej dyskusji uczestników. I to się udało.

Młodzi ludzie rozmawiali m.in. o „Edukacji jako formie integracji społecznej i kulturalnej”. Wydział Zamiejscowy GWSH w Wiedniu reprezentował w trakcie panelu Wojciech Cyconiak, nasz student. Przedstawił dziesięcioletnią historię uczelni w Austrii, a przede wszystkim mówił o możliwości kontynuowania nauki poza granicami kraju. Na Forum gościła Dziekan Wydziału Zamiejscowego, dr Teresa Rduch-Michalik oraz studenci i absolwenci naszej uczelni. Drugi i trzeci panel poświęcone były kulturze oraz sportowi.

Relacja z wydarzenia w polonia.tvp.pl

Uczestnicy spotkania chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami oraz pomysłami nowych form integracji, zrzeszających na przykład polskich studentów na terenie Austrii, czy poszerzenia działalności duszpasterstwa akademickiego na terenie Wiednia.

Organizatorem konferencji był Zarząd Wspólnoty Polskich Organizacji w Austrii „Forum Polonii” oraz partnerzy: Wydział Zamiejscowy Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Wiedniu, Platforma Chrześcijańsko-Demokratyczna oraz Polonijna Szkoła Dalekowschodnich Sztuk Walk i Unia Polonijnych Klubów Sportowych w Austrii UPSA.

Od lewej: Jan Ledóchowski - prezes Platformy Chrześcijańsko-Demokratycznej; Ada Rusowicz – studentka pedagogiki Uniwersytetu Wiedeńskiego; Wojciech Cyconiak - reprezentujący GWSH w Wiedniu.

Uczestnicy IV Forum Młodej Polonii.

 Uczestnicy IV Forum Młodej Polonii. 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+