PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Trwa nabór na Uniwersytet Trzeciego Wieku w GWSH

Drukuj

Zapowiada się bardzo ciekawy semestr zimowy. Wykłady, zajęcia z angielskiego, jogi, warsztaty artystyczne. Będzie też okazja poznać nowe, interesujące miejsca nie tylko w naszym województwie. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 24 października.

 Studenci UTW – słuchacze z pasją

Historia sztuki, psychologia, socjologia, kosmetologia. Wybór zajęć dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach zadowoli najbardziej wymagających słuchaczy. – Jeśli uczestnicy zaproponują inne tematy, będę starała się je zrealizować - zapowiada Izabela Pietrzak-Witulska, nowy koordynator UTW w naszej Uczelni. Ma doświadczenie w organizowaniu zajęć dla seniorów. - Proszę mi wierzyć, to niezwykle aktywna grupa studentów z wieloma pasjami. Będę się starała poznać ich zainteresowania i potrzeby. Wszystkiego dopiero się dowiem – dodaje Izabela Pietrzak-Witulska. 24 października zaplanowała spotkanie organizacyjne.

Dekupaż na zajęciach

Wykłady w ramach UTW będą się odbywały co dwa tygodnie, plus zajęcia z języka angielskiego, jogi i warsztaty. Już wiadomo, że będzie można skorzystać z zajęć, które poprowadzi specjalista z arteterapii. – To warsztaty twórcze z wykorzystaniem różnych technik - mówi koordynator UTW w GWSH. Rysowanie mandali, dekupaż - efektowna technika ozdabiania i wiele innych. Studenci są tak zaangażowani, że niejednokrotnie powstają małe dzieła sztuki – uśmiecha się Izabela Pietrzak-Witulska.

Seanse dla seniorów

W planach są też zajęcia komputerowe. Słuchacze po kilka zajęciach, jeśli wcześniej nie mieli adresu e-mailowego, zaczynają korzystać z poczty elektronicznej, co bardzo ułatwia kontakt. – Mam wtedy okazję wysłać informacje nie tylko związane z zajęciami. Zdarza się, że np. wysyłam ciekawy repertuar kin, które organizują specjalne seanse dla seniorów- mówi.

Spotkanie organizacyjne

Uniwersytet Trzeciego Wieku to popularna forma spędzania wolnego czasu przez seniorów i ich aktywizacji. Spotkanie organizacyjne UTW odbędzie się 24.10.2018 r., o godzinie 17:15, ul. Harcerzy Września 3, Katowice Budynek A, aula A IV - poziom -1.

 

 

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+