PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

UTW w nowym roku akademickim

Drukuj

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała wiosenne plany Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ale nie poddajemy się. Planujemy rok akademicki 2020/21.

Brak wykładów i zajęć to ogromna strata dla aktywnych Seniorów. Dlatego w nowym roku akademickim 2020/21 wracają spotkania dla naszych starszych studentek i studentów. Uniwersytet Trzeciego Wieku w GWSH zrealizuje zajęcia, które z powodu pandemii zostały zawieszone.

Idea uczenia się przez całe życie od kilku lat z powodzeniem jest realizowana w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Swoją ofertę kierujemy do Seniorów z południowych części Katowic, ale nie tylko. Bardzo mile widziani są mieszkańcy okolicznych miast. Jako uczelnia odpowiedzialna społecznie naszym zadaniem jest aktywizacja osób, które nie pracują już zawodowo. Zależy nam, aby każdy-bez względu na wiek, mógł rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

Psychologia, kosmetologia, joga

W ramach zajęć UTW w GWSH odbywają się wykłady o charakterze interdyscyplinarnym z różnych dziedzin wiedzy. Np. psychologii, kosmetologii, socjologii czy prawa. Spotkania prowadzą wykładowcy Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej, ale również zaproszeni goście, specjaliści i praktycy w danej dyscyplinie (m.in. lekarze różnych specjalności, prawnicy, dietetycy). Tematyka wykładów jest ustalana na podstawie opinii i sugestii słuchaczy. Student UTW jest naszym partnerem. Oprócz tego Uniwersytet będzie realizował zajęcia z języka angielskiego oraz zajęcia jogi.

UTW w GWSH

Dla naszej akademickiej społeczności UTW to szansa współpracy z osobami, od których możemy uczyć się pasji życia i tego, jak cieszyć się każdym dniem. Dla nas określenie senior kłóci się z energią i aktywnością słuchaczy UTW naszej uczelni. To ludzie, którzy realizują marzenia, odkrywają nowe pasje, pogłębiają swoją wiedzę. Chcemy im w tym pomóc.

Zapraszamy na kolejny rok akademicki UTW. Szczegóły, terminy i program można śledzić na stronie: https://www.gwsh.pl/utw/utw-aktualnosci.html

 

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+