PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Wykłady w ramach Światowego Tygodnia Mózgu

Drukuj

W tym roku GWSH przyłącza się do inicjatywy, która odbędzie się już po raz 20. Oprócz wykładu i warsztatów na naszej uczelni, zapraszamy również na Tydzień Mózgu organizowany przez Verso Instytut Psychoterapii i Zdrowia w Tychach.

Tydzień Mózgu w GWSH

Mózg ludzki to najważniejszy narząd naszego organizmu. Jest też najbardziej skomplikowanym dziełem natury. Poznanie jego funkcjonowania jest chyba jednym z największych wyzwań współczesnej nauki.

Mózg to zagadka

- Mózg nadal pozostaje zagadką. Niezmiennie interesuje zarówno naukowców, ekspertów w dziedzinie neuropsychologii, przedstawicieli zawodów zajmujących się edukacją ale również laików - zauważa Ewa Bensz-Smagała, pedagog, wykładowca akademicki i trener. - Jednym z takich wyzwań jest zagadnienie neuroplastyczności i związanego z nim procesu uczenia się. Przez wiele lat naukowcy sądzili, iż proces powstawania nowych neuronów w dorosłym mózgu jest niemożliwy.

O tym, że jest wręcz odwrotnie Ewa Bensz-Smagała opowie podczas warsztatów 13 marca. Jak się zatem uczyć, żeby efekty były jak najlepsze? Otwarte, bezpłatne warsztaty rozpoczną się o godzinie 12.10 (AULA AI). Trwać będą do 14.00. Udział w warsztatach zostanie potwierdzony certyfikatem!

Dzień Mózgu w GWSH, 13 marca godzina 12.10, „Obrazy w pamięci – czy można narysować myśli? Twórcze techniki zapamiętywania”, Ewa Bensz-Smagała. 

Zapraszamy!

 

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+