PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Tour de Pologne już po raz 11. w Katowicach

Drukuj

W środę 5 sierpnia, kolarze przejadą ulicami Katowic. Na terenie miasta odbędzie się 77. edycja Tour de Pologne. Władze miasta apelują o zapoznanie się ze zmianami w komunikacji miejskiej w dniu wyścigu.

Pierwszy etap tegorocznego wyścigu rozpocznie na Stadionie Śląskim. Kolarze w ramach 196-kilometrowego etapu pokonają w Katowicach trzy 16-kilometrowe rundy i będą finiszować, podobnie jak w poprzednich latach, pod Spodkiem.

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa i liczne obostrzenia, które mają minimalizować ryzyko zakażenia, Tour odbędzie się w innej formule dla kibiców. M.in. na starcie i mecie wyścigu nie będzie publiczności. Organizatorzy zrezygnowali także z przygotowania miasteczka sponsorskiego. Dopuszczone jest kibicowanie na trasie zawodów, przy zachowaniu zasad dotyczących dystansu społecznego.

Tour de Pologne w Katowicach to okazja do promocji i do pokazania miasta dzięki prowadzonym transmisjom telewizyjnym. To także jednak niedogodności związane z zamknięciem części ulic i placów.

Władze miasta apelują, aby  wcześniej zapoznać się z zaplanowanymi zmianami na stronie UM: https://cutt.ly/hdbI214

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+