PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Gościnny wykład profesora Thomasa Springera

Drukuj

Amerykański prawnik, naukowiec, wykładowca akademicki poprowadzi wykład dla studentów GWSH. Prof. Springer omówi wspólne systemy prawne i ich dostosowanie w UE.

Prof. Thomas Springer pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie wykłada i prowadzi badania w naszym partnerskim Uniwersytecie Ventspils na Łotwie w ramach kierunków: tłumaczenia, ekonomia, biznes i informatyka. Wcześniej wykładał m.in. w USA i Rosji.

Prof. Springer jest prawnikiem. Szczególne obszary jego zainteresowań to międzynarodowe prawo gospodarcze, kultura bezpieczeństwa cybernetycznego i lingwistyka sądowa.

Zapraszamy na wykład profesora.

Data: 20 listopada 2019, środa
Godzina: 8:30
Miejsce: Aula A1, ul. Harcerzy Września 3

Prezentacja, którą przedstawi podczas wykładu w Górnośląskiego Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach pomoże słuchaczom zrozumieć m.in. w jaki sposób powstał system prawa powszechnego i jak stał się głównym globalnym systemem prawnym dla biznesu. Ponadto studenci skorzystają z rzeczywistych przykładów i spraw sądowych, które pokazują, w jaki sposób prawo zwyczajowe, stosowane przez ETS i ETPC, znalazło miejsce obok systemu prawa cywilnego narodów europejskich.

Prof. Thomas Springer.

 

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+